آموزش نصب محیط اندروید

احتمالا از اینکه بدانید برنامه های اندرویدی را می توان در سیستم عامل های زیر توسعه داد، خوشحال خواهید شد. پس با ما در این مقاله از مرکز درس همراه باشید :

  • Microsoft Windows XP یا نسخه های بعدی.
  • نسخه Mac OS X 10.5.8 یا نسخه های بعدی با تراشه Intel
  • لینوکس با کتابخانه GNU C Library 2.7 یا بالاتر.

نکته دوم این است که تمام ابزارهای مورد نیاز برای توسعه برنامه های اندرویدی بصورت رایگان در دسترس بوده و قابل دانلود است. در زیر لیستی از نرم افزارهایی که قبل از شروع برنامه نویسی برنامه اندروید به آن نیاز دارید، آورده شده است:

  • نسخه Java یا JDK5 یا نسخه های بعدی
  • Android Studio

در اینجا دو قسمت آخر اختیاری هستند و اگر در حال کار با سیستم عامل ویندوز هستید ، این قسمت ها در هنگام توسعه ی برنامه های کاربردی مبتنی بر جاوا ، کار شما را آسان می کنند. بنابراین اجازه دهید نگاهی به نحوه تنظیم محیط لازم بیندازیم.

نصب (Java Development Kit (JDK

می توانید آخرین نسخه Java JDK را از سایت Java Oracle دریافت کنید. سپس دستورالعمل نصب JDK را در فایل های دانلود شده پیدا کنید و برای نصب و پیکربندی تنظیمات آن ها را انجام دهید. در آخر PATH و متغیرهای محیطی JAVA_HOME را برای اشاره به دایرکتوری حاوی java و javac تنظیم کنید ، به ترتیب java_install_dir / bin و java_install_dir .

اگرسیستم عاملتان ویندوز است و JDK را در C: \ jdk1.8.0_102 نصب کرده اید ، باید خط زیر را در فایل C: \ autoexec.bat قرار دهید.

set PATH=C:\jdk1.8.0_102\bin;%PATH%

set JAVA_HOME=C:\jdk1.8.0_102

از طرف دیگر ، می توانید بر روی My Computer راست کلیک کرده ، Properties ، سپس Advanced ، سپس Environment Variables را انتخاب کنید. مقدار PATH را به روز رسانی کرده و دکمه OK را فشار می دهید.

در لینوکس ، اگر SDK در usr/local/jdk1.8.0_102/ نصب شود و از C shell استفاده می کنید ، کد زیر را در فایل .cshrc قرار دهید.

setenv PATH /usr/local/jdk1.8.0_102/bin:$PATH

setenv JAVA_HOME /usr/local/jdk1.8.0_102

از طرف دیگر ، اگر از Android studio استفاده می کنید ، به طور خودکار می داند جاوا را کجا نصب کرده اید.

IED های اندروید

فناوری های پیشرفته زیادی برای توسعه برنامه های اندرویدی وجود دارد، معروف ترین آن ها عبارتند از:

  • Android studio
  • Eclipse IDE (منسوخ شده)