اهمیت تقویت فن بیان با گسترش ارتباطات

خوب صحبت کردن را می توان یکی از دغدغه های این روزهای افراد دانست. اصلا مهم نیست که قصد دارید شعری را با صدای بلند بخوانید یا داستانی را تعریف کنید. در هرصورت به هنر فن بیان و گویندگی نیاز دارید. این موضوع را فراموش نکنید که فن بیان و گویندگی یک هنر است که به هر شخصی کمک می کند، با محتوایی که ارائه می کند، مأنوس باشد و بتواند بر نکاتی که لازم است تأکید بیشتری کند و از بعضی موارد نیز عبور کند. این هنر می تواند مخاطبان شما را تحت تأثیر قرار دهد و به جذابیت شما درحین سخنرانی و صحبت کردن بیفزاید. پس نباید فن بیان را دست کم بگیرید.شاید شما هم مانند بسیاری از افراد در کاری مشغول هستید که نیاز دارید خوب و با قدرت صحبت کنید و ارتباطات بهتری با سایرین داشته باشید. البته تقریبا همه انسان ها دوست دارند فن بیان خوبی داشته باشند تا بتوانند خود را به افراد دیگر نشان دهند و روی آن ها تاثیر بگذارند و این کاملا غیرارادی و ذاتی است. توجه و دوست داشتن از سوی دیگران چنان اعتماد به نفسی به افراد می دهد که اگر غیر از این باشد، حس سرخوردگی و ناراحتی جای خود را به اعتماد به نفس و خوشحالی می دهد. غیرممکن است، شما که همین حالا درحال خواندن این مطلب هستید، با این موضوع مخالفت کنید زیرا همه شما به نوعی با افراد دیگر در ارتباط هستید، حتی ممکن است دوست داشت باشید که روابط خانوادگی تان بهتر و بهتر شود. اما چطور؟ چطور می توانید فن بیانی خوب داشته باشید؟ کدام دوره آموزشی مناسب است؟

اهمیت تقویت فن بیان با گسترش ارتباطات

برای شرکت در دوره فن بیان هیچ وقت دیر نیست!

بسیاری از افراد این طور فکر می کنند که فن بیان و تقویت آن موضوعی است که به تازگی این روزها مد شده و تنها عده ای خاص به دنبال کسب این مهارت هستند. اما این طور نیست، اهمیت و نیاز به نفوذ کلام از همان روزهای اول که بشر به توانایی حرف زدن دست یافت، احساس شد. این روزها مراکز و موسسات بسیاری در راستای کمک به علاقه مندان این حوزه و افرادی که قصد دارند با کلام شان قدرت نفوذشان را افزایش دهند، اقدام به برگزاری دوره فن بیان و گویندگی کرده اند.

ممکن است بارها برای تان اتفاق افتاده باشد که صحبت کردن تان به قدری ناخوشانیند بوده که نتوانستید منظورتان را به درستی به فرد مقابل تان بگویید و پیام را کاملا خراب کردید. نگران نباشید، تنها کافیست چند فوت ‌و ‌فن ساده را بدانید و به تمرین آن ها بپردازید. از این فرصت استفاده کنید تا صدای  تان، توانایی متقاعد کردن افراد و تعهدتان به متنی که می  خوانید را تقویت کنید.

همچنین این را در نظر داشته باشید که با تقویت مهارت فن بیان تان آینده ی شغلی تان نیز تضمین می شود! می پرسید چطور؟ بسیار ساده است. درصورتی که بدانید چطور افراد خصوصا مدیران تان را با صحبت های تان تحت تاثیر قرار دهید حتی می توانید به ارتقای شغلی نیز نزدیک و نزدیک تر شوید. فرض کنید مدیرتان به یک فردی نیاز دارد که قدرت بیان فوق العاده ای داشته باشد و بتواند جلسه مهمی که در پیش است را در دست بگیرد و کنترل کند. حال اگر شما، خود را به عنوان فردی که سخنوری را خوب می داند و مهارت فن بیان قوی دارد، به او بشناسانید، مسلما می توانید همان کسی باشید که مدیرتان به دنبالش است.

نفوذ کلام و قدرت فن بیان شما چقدر است؟

در مورد نفوذ کلام و هنر قانه کرد افراد مختلف، تکنیک های بسیاری وجود دارد.هر فردی نیاز دارد که حتما تا یک سطح مشخصی با فنون سخنرانی و نفوذ کلام آشنایی داشته باشد. نیاز به این قدرت تنها به این دلیل است که تقریبا هر فرد در زندگی‌ خود در شرایطی قرار می ‌گیرد که باید برای جمعی صحبت کند، ممکن است که تصمیم داشته باشد بخواهد از عقایدش دفاع کند یا لازم باشد کسی را متقاعد نماید. پس چه بهتر که برای آن شرایط و موقعیت ها خودمان را آماده کنیم تا بتوانیم به بهترین نتایج دست پیدا کنیم. کارکنان در شرکت ها با هر سمتی که داشته باشند، معمولا بر اساس توانایی سخنرانی در جمع و مهارت ‌های ارتباطی شان رتبه بندی می ‌شوند و هر چه بیشتر از این مهارت برخوردار باشند، بیشتر پیشرفت می ‌کنند. نفوذ کلام و توانایی متقاعد کردن دیگران می‌ تواند در کار و زندگی ‌تان یا حتی در دنیا تغییرات بزرگی را به وجود بیاورد.

بعضی از افراد آن چنان بد و ناخوشایند صحبت می کنند که پیام حاصل از کلام را به طور کلی از بین می برند.  کافیست در صحبت کردن کیفیت، لحن، حالت بیان و صدایتان را به بهترین شکل استفاده کنید. همواره اعتماد به نفس داشته باشید و بدانید کسانی که با آن ها در حال صحبت یا سخنرانی هستید نیز انسان هایی مثل خودتان هستند. اگر موضوعی به نظر خودتان ارزش بیان کردن ندارند مطمئن باشید که برای دیگران هم همین گونه است.

همیشه قبل از صحبت کردن در یک جمع از قبل با خودتان فکر کنید و مطالب مورد نظرتان را بررسی نمایید. در نهایت از میان گفته هایتان اساسی ترین مطالب را انتخاب کرده و جمع بندی کنید. یکی از مهم ترین ویژگی های سخنوران حرفه ای و کسانی که از فن بیان قوی برخوردار هستند روانی کلام یا به عبارتی روان صحبت کردن است. بهترین تمرین های فن بیان از جمله تمرین های صداسازی، تلفظ و تنفس صحیح، در راستای روان بودن کلام هستند. اگر هنگام سخنرانی تپق بزنید و دائما از مکث ها و سکوت های بی مورد استفاده کنید، روان بودن سخن شما از بین می رود. پس می بینید که با یادگیری اصول فن بیان می توانید به تمامی دغدغه های خود پیرامون مسایل سخنوری خاتمه دهید و به موفقیت هر چه بیشتر برسید.

مزایای شرکت در دوره فن بیان و گویندگی

برای حرفه ای شدن حتما نیازی نیست تحصیلات آکادمیک و دانشگاهی داشته باشید، گاهی ممکن است فقط با داشتن یک مهارت مهم مانند مهارت خوب صحبت کردن، حرفه ای شوید و خود را به عنوان یک فرد حرفه ای به سایرین معرفی کنید!!

همیشه به این موضوع توجه کنید که اولین چیزی که پس از ظاهر، شما را به دیگران معرفی می کند طرز بیان و صحبت کردن تان است. شما می توانید با خوب حرف زدن جایگاه ویژه ای نزد افراد داشته باشید و با سخن موثر خود را دل اطرافیان تان جا کنید. جالب است بدانید که خوب سخنوری کردن و روان حرف زدن در بسیاری از شرایط و موقعیت ها می تواند یاری دهنده شما باشد، همان طور که پیش تر هم به آن اشاره کردیم، در پیدا کردن کار و موفقیت در مصاحبه های شغلی، قدرت بیان می تواند تاثیر بسزایی داشته باشد. قدرت فن بیان و گویندگی سبب می شود که تصویر ذهنی که از خودتان دارید ارتقاء یابد و به دنبال آن عملکردتان در هر بخشی از زندگی کاری، اجتماعی و شخصی تان بهتر شود؛ به نوعی حرفه ای شوید.

یکی از مهم ترین مزایای شرکت در دوره فن بیان و گویندگی موفقیت در مصاحبه های شغلی است. بسیاری از افراد ممکن است فقط به این دلیل که گوینده ی خوبی نیستند و فن بیان قوی ندارند،یعنی نمی توانند خوب صحبت کنند و منظورشان را برسانند در جلسات مصاحبه موفق نیستند. به یاد داشته باشید هرچقدر که شما فن بیان بهتری داشته باشید و بهتر و متقاعد کننده‌ تر صحبت کنید، بیشتر خود را دوست خواهید داشت. هرچقدر بیشتر خودتان را دوست داشته باشید، در روابط با دیگران مثبت‌ تر و زیباتر ظاهر می‌ شوید و در نتیجه سالم ‌تر، خوشحال ‌تر و مثبت ‌تر خواهید بود و به دنبال آن در تمام اموری که به صحبت کردن تان بستگی دارد مثل یک مصاحبه شغلی، موفق خواهید بود. به یاد داشته باشید که شما با خوب حرف زدن تان می توانید حتی شخص مقابل تان را جادو کنید!!! ما یک پیشنهاد فوق العاده برای تان داریم.

اهمیت تقویت فن بیان با گسترش ارتباطات

خوب و مسلط صحبت کردن سبب می شود که شما هم حساب دیگری روی خودتان باز کنید و برای برقراری ارتباط با دیگران ترس و دلهره ای نداشته باشید. این که مدیر یک بخش هستید، یا یک استاد و معلم یا حتی پزشکی هستید که در طول روز با افراد زیادی برخورد دارید، تفاوتی ندارد، شما باید برای ارتباط بهتر با دیگران فن بیان قوی داشته باشید. اگر هم سردرگم هستید و نمی دانید چطور یک سخنور قهار شوید، ما به شما ثبت نام و شرکت در دوره آموزش فن بیان و گویندگی این موسسه معتبر را پیشنهاد می کنیم.

شما با گذراندن دوره آموزش فن بیان و گویندگی نه تنها به اهدف تان می رسید بلکه با دریافت مدرک فن بیان و گویندگی که مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است و در دست داشتن آن به ارزش و اعتبار خود می افزایید و اگر به تدریس علاقه داشته باشید می توانید در این راه قدم بگذارید. پس به این دوره فقط به عنوان یک دوره آموزشی ساده که موجب می شود سخنور خوبی شوید، نگاه نکنید؛ بلکه می توانید به عنوان یک فرصت شغلی نیز آن را ببینید.

این که معلم یا استاد هستید، یا مدیر بخشی از یک شرکت و یا حتی پزشک و جراح، در طول روز با افراد زیادی برخورد دارید، فرقی نمی کند، شما باید برای ارتباط بهتر با دیگران فن بیان قوی داشته باشید. اگر هم سردرگم هستید و نمی دانید چطور یک سخنور قهار شوید، ما به شما ثبت نام و شرکت در دوره آموزش فن بیان و گویندگی این موسسه معتبر را پیشنهاد می کنیم. شما با گذراندن این دوره نه تنها به اهدف تان می رسید بلکه با دریافت مدرک فن بیان و گویندگی که مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است و در دست داشتن آن به ارزش و اعتبار خود می افزایید.

اهمیت تقویت فن بیان با گسترش ارتباطات