چگونه یک بیت کوینر حرفه ای شویم؟

امتیاز 4.50 ( 2 رای )

یک وبلاگ‌نویس بیت کوین به نام سیلوین سارل (Sylvain Saurel) مقاله‌ای در زمینه‌ی ویژگی های اصلی یک بیت کوینر واقعی انتشار داده است . با وجود اینکه این مقاله خوب است و از منظر روشنفکرانه به‌ آن نگاه شده است ولی عامل های دیگری نیز لازم است در زمان انتخاب سرمایه‌گذاری و نگهداری ارز دیجیتال بیت کوین مد‌نظر قرار گرفته شود .

درک این تکنولوژی

فناوری بلاک چین دارای ساختاری غیرمتمرکز است که بسیار پیچیده می باشد و‌ برای کسانی که چیزی از طریقه‌ی‌ عملکرد آن نمی دانند ریسک های بسیار زیادی وجود دارد . موارد بسیار پیش پا افتاده از قبیل تنظیم کیف پول و ارسال تراکنش ها اگر به درستی انجام نشود نتایج فاجعه باری به همراه خواهد داشت .

پیش از آنکه بیت کوین خریداری شود می بایست در خصوص تمامی جوانب تکنولوژی بلاک چین اطلاعات به دست آورد . باید کاملا در زمینه‌ی تاریخ ، عملکرد و نتایج آن مطالعه کرد . علاوه بر این ، لازم است بر روی پلتفرم های رقیب نیز تحقیقاتی صورت گیرد . افراد پذیرنده‌ی جدید می بایست سعی کنند تا در خصوص اکسچنج های اصلی ، کیف پول ها و چگونگی ذخیره کردن امن ، اطلاعات به دست آورند . آنها همینطور لازم است معانی اصطلاحاتی مثل “گواه اثبات کار” و “زمان بلاک” را بدانند .

در عمل به طور کامل امکان جلوگیری از ضررهای احتمالی که ممکن است به دلیل نداشتن دانش تکنیکال رخ دهد مثل کلیدهای از دست رفته یا استفاده از اکسچنج به منظور ذخیره سرمایه ، وجود دارد . پس برای اینکه بتوان از ضرر پیشگیری کرد باید در زمینه‌ی چگونگی کار داخلی پلتفرم های بلاک چین اطلاعات داشت .

حساسیت داشتن و احتیاط کردن

به دلیل اینکه فناوری دفترکل توزیع شده دارای ماهیت انقلابی است ، لازم است که تا حدی حساسیت داشت . تمامی افرادی که مدعی هستند سود راحت به دست می آورند کلاهبردار هستند . علاوه بر این ، می بایست پیش از استفاده از اکسچنج ها و کیف پول ها در خصوص اعتبار آنها تحقیق و بررسی کرد .

لازم است که این دیدگاه به همراه سرمایه گذاری باشد که با احتیاط جلو برود . سرمایه گذاران ارز دیجیتال که در طول ده سال اخیر بسیار موفق بودند ، کسانی بوده اند که پلتفرم ها یا خدمات پر ریسک را به کار نگرفته‌اند و از آنها دوری کرده‌اند . ولی فقط دائما اقدام به اضافه کردن به سبد ارز دیجیتال خود نمودند و کلیدهای خود را در کیف پول خود به طور ایمن نگهداری کردند .

می بایست دانش خود را در زمینه‌ی اتفاقات اخیر در دنیای بیت کوین به روزرسانی کنید

محیط بلاک چین از لحاظ فنی ، قانونی و اجتماعی با سرعت زیادی در حال تغییر و تحول می باشد . لازم است که تمامی دارندگان مرتبا اخبار و تحولات را پیگیری نمایند . تغییرات پلتفرم ها ، به روزرسانی شدن کیف پول ها ، اکسچنج هایی که می آیند و می روند از جمله مواردی است که باید از آن اطلاع داشته باشند . به این دلیل باید در این فضا همیشه دارای اطلاعات آپدیت شده باشید که امنیت سرمایه خود را حفظ کنید .

همینطور پیگیر بودن تغییراتی که در قانون و قانونگذاری ایجاد می شود بسیار مهم است ؛ چراکه در حال حاضر دولت ها نگاه دقیق تری نسبت به دارایی های بلاک چین دارند . بعضی از آنها نیازمند گزارش ارزهای دیجیتال در زمینه‌ی فرم های مالیاتی خود هستند و بعضی نیز در پی آن هستند که پذیرش بلاک چین را اجباری کنند . هر فردی که در بیت کوین اقدام به سرمایه‌گذاری می کند می بایست در خصوص این مسائل بداند .

این نکته را در نظر بگیرید که یک روش سنتی و‌ منطقی را برای ایمن نگه داشتن سرمایه خود به کار گیرید . بی آنکه در خصوص چیزی تحقیق و مطالعه انجام دهید سرمایه‌گذاری نکنید چراکه سرمایه‌گذاری بر روی هر دارایی مستلزم تحقیق می باشد و برای داشتن امنیت باید احتیاط کنید .

منبع : bitcoinist