بهترین ارزهای دیجیتال با نقدینگی مناسب

جهت تعیین یک سرمایه گذاری درست و مناسب ، عوامل بسیاری دخالت دارند . یکی از این عوامل را می توان “نقدینگی” عنوان کرد که می بایست در انتخاب دارایی های دیجیتال به منظور سرمایه گذاری به آن توجه کرد . براساس تحقیقات و نتایجی که به دست آمد فقط تعداد خیلی کمی از ارز های دیجیتال نقدینگی مناسبی دارند .

فقط ۴۰ مورد از دارایی های دیجیتال حجم برجسته ای دارند 

هنگامی که در سال ۲۰۱۷ دارایی های دیجیتال بسیار رشد کرده بودند ، توصیه ای که به افراد می شد این بود که پیش از شرکت کردن در پروژه های دیجیتال به وایت پیپر (whitepaper) ، تیم و فناوری آن پروژه توجه زیادی داشته باشند ، ولی در حال حاضر ، تصویر متفاوتی را مشاهده می کنیم و  به طور تقریبی تمامی آلتکوین ها(Altcoins) ریزش قیمت را شاهد بوده اند و تیم و فناوری آنها هیچ کمکی در این رابطه به آنها ننموده است .

بیشترین دلیل این موضوع هم این است که قانون گذاران برخورد شدیدی با عرضه اولیه پول (ICO) داشته اند و حباب این سرمایه گذاری که هنوز کامل نشده ، ترکیده است . در این بین فقط تعداد کمی از دارایی های دیجیتال توانستند ایمن بمانند . در سال ۲۰۱۹ ، مجموعه فاکتورهای گوناگونی به منظور تعیین دارایی های دیجیتال خوب جهت سرمایه گذاری مطرح شد که یکی از فاکتورهای برجسته ی آن ، نقدینگی بود .

برای اینکه بتوان یک دارایی را ترید کرد ، می بایست دارای حجم روزانه باشد . این دارایی نباید به گونه ای باشد که هیچکس تمایلی به خرید و فروش آن نشان ندهد . سایت coinmarketcap تقریبا ۴۸۰۰ ارز دیجیتال را فهرست نموده که به طور تقریبی دارای نقدینگی مورد نیاز نیستند .

تعداد زیادی از این دارایی های دیجیتال ، شامل کوین های (coins) مرده می باشند که مدت زمان زیادی می گذرد که فعالیتی به منظور توسعه آنها صورت نگرفته است و یا حتی تعدادی از آنها به گونه ای نشان می دهند که در حال توسعه و بهبود می باشند ، ولی در این بین هیچکس تمایلی به معامله آنها نشان نمی دهد . برخی از این آلتکوین ها در یک بازه ی زمانی یکی از ۱۰ ارز برتر به شمار می رفتند و هم‌اکنون شرایطشان تغییر کرده است . تعداد زیادی از این کوین ها ، تا سه سال اخیر اصلا وجود هم نداشتند و ۳ مورد از ۱۰ کوین برتر که در سال ۲۰۱۶ مطرح بودند ، در حال حاضر با ریزش شدیدی مواجه شده اند و دیگر هیچ جایگاه و رتبه ای در صدر جدول ندارند .

برخی از دارایی های دیجیتال که دارای نقدینگی خوب هستند 

اگر به نقدینگی نگاهی بندازیم ، متوجه خواهیم شد که تتر (Tether) در بین دارایی های دیجیتال بیشترین میزان نقدینگی را دارد و بعد از آن در رده های دوم و سوم بیت کوین (bitcoin) و اتریوم (Ethereum) قرار دارند . لایت کوین (litecoin) نیز رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است و با وجود اینکه شک و تردید های بسیاری در مورد این کوین وجود دارد ، طی هشت سال اخیر توانست عملکرد بسیار قوی داشته باشد و جزو ارز های برتر به شمار رفته است .

سایر دارایی های دیجیتال خوب از نظر حجم ، شامل ایاس (EOS) ، بیت کوین کش (BCH) ، ترون (TRON) ، نئو (NEO) و اتریوم کلاسیک (ETC) است . ۳۰ آلتکوین بعدی که بعد از اینها واقع شده اند نقدینگی جزئی دارند ، ولی در آخر این سوال مطرح می شود که آیا با وجود اینکه این آلتکوین‌ها دارای نقدینگی خوب و مناسب نیستند  ، باز هم ارزش آن را دارد که بر روی آنها سرمایه گذاری کرد ؟!  

منبع : bitcoinist