به هر قیمتی تصمیم به طلاق نگیرید

طلاق گرفتن آسان است و قوانین طلاق توافقی آن را آسان تر نیز کرده است. تصمیم گیری در مورد تقاضای طلاق، یعنی اولین مرحله از طلاق، احتمالا یکی از سخت ترین مراحل طلاق محسوب شود که هر کسی در حین فرایند درخواست طلاق خود انجام می دهد.
برای انجام مرحله اول طلاق هم روش های اشتباه و هم راه های درست وجود دارد. هیچکس نباید در هنگام تصمیم گیری برای درخواست طلاق این کارها را انجام دهد. پس اگر به درخواست طلاق فکر می کنید این ۵ کار را انجام ندهید:

تا زمانی که تمام تلاش خود را برای حل مشکلات خانوادگی نکرده اید، طلاق نگیرید

حل مشکلات به این معنی است که با همسرتان صحبت کنید تا او در جریان باشد که مشکلات زناشویی به اندازه ای برایتان استرس آور شده که شما دارید به فکر درخواست طلاق افتاده اید. شما هر دو به یک اندازه در مشکلات زناشویی خود نقش دارید. پس منصفانه این است که شما هر دو برای حل مشکلات زندگی مشترک خود تلاش کنید و یا به کمک مشاوره خانواده مشکلات را حل و فصل کنید.
تصمیم به طلاق فقط باید زمانی مطرح شود که شما به طور جدی تمام تلاش خود را برای حفظ ازدواج و نجات زندگی مشترک تان انجام داده باشید. با همسرتان در مورد اختلافات و موضوعاتی که بر روی آن تفاهم ندارید به گفتگو بپردازید  تا به سمت مصالحه و سازش بروید و راه حل هایی پیدا کنید. اگر بعد از اینکه تمام تلاشتان را کردید و هنوز با همسر خود اختلاف دارید، از فرد با تجربه دیگری مانند زوج درمانگر یا مشاور خانواده کمک بگیرید تا در یافتن راه حلی شما را یاری کنند.

هرگز به دلیل نارضایتی از ازدواج  با فرد دیگری وارد رابطه نامشروع نشوید

برقراری رابطه دوستی با شخص جدید را پس از طلاق گرفتن از همسر خود انجام دهید. آشنا شدن با یک شخص سوم به خاطر نارضایتی از ازدواج و همسر فعلی خود باعث بدتر شدن اوضاع می شود. اگر نگران تنهایی بعد از طلاق هستید، به جای دلبسته شدن به یک فرد جدید برای فرار از ترس تنهایی باید با ترس خود کنار بیائید و با آن مقابله کنید. جستجوی راه حل مشکلات زناشویی در بیرون از خانه فقط مشکلات را تشدید می کند و بر تصمیم شما تاثیر می گذارد و شما را مجبور به انتخاب بین همسر و رابطه زناشویی نامشروع تان می کند.

به خاطر خشم و دعوا با همسر تصمیم به طلاق نگیرید

تصمیم گیری به درخواست طلاق به خصوص اگر شما بچه هم داشته باشید، باید بدون احساسات و زمانی انجام شود که شما متعادل و منطقی هستید. تصمیمات مهمی مانند طلاق هرگز نباید در اثر احساس خشم و برآشفتگی گرفته شوند. خشم شما نسبت به همسر تان تا ابد ادامه نخواهد داشت و شما هم واقعا نمی خواهید که بعدا روزی متوجه شوید بر اساس احساسات نامعقول، تصمیمی اشتباه گرفته اید.

اگر توانایی مالی ندارید، فعلا تقاضای طلاق ندهید

این روزها تضمینی برای موافقت دادگاه برای دادن نفقه از طرف شوهر نیست و حتی اگر نفقه هم شامل حال شما شود، نمی تواند مخارج زندگی و هزینه های تربیت فرزندان را پوشش دهد. قبل از تصمیم به تقاضای طلاق به فکر یک شغل با منبع درآمد باشید.  اگر شما مهارت و کار مناسبی ندارید، بهتر است خانه داری کنید و از فرزندان تان مراقبت کنید بنابراین تا زمانی که به طور کامل استقلال مالی برای بعد از طلاق پیدا نکردید، تقاضای طلاق نکنید.

دقت کنید که با چه کسی در مورد تصمیم به طلاق خود همدردی می کنید

یک همراز قابل اعتماد یا مشاور با تجربه پیدا کنید، اما با هر کسی که به شما گوش می دهد در مورد اختلاف با همسر خود با او صحبت نکنید. زیرا در صورتی که بعد از مدتی از تصمیم به طلاق خود منصرف شوید، در میان اقوام و آشناهایتان به عنوان فردی که ازدواج موفق ندارد یا فردی که در مورد همسر خود به بدی حرف می زند، شناخته می شوید. مشکلات زناشویی یک موضوع شخصی هستند که فقط باید این مشکلات با همسر خود و یا یک مشاور خانواده خوب مطرح شود نه اینکه با اقوام و افراد غیر قابل اعتماد درباره تصمیم به طلاق حرف بزنید.
لازم نیست به شما بگوییم که تصمیم گیری در مورد طلاق چقدر دردناک است.

اگر شما این مقاله را خواندید، پس کاملا آگاه شدید. شما باید بدانید که تصمیم تان در آینده تاثیری طولانی بر زندگی خود و همچنین همسر و فرزندان شما خواهد گذاشت. بنابراین وقت بگذارید، خونسرد و منطقی باشید و این را در نظر بگیرید که بعد از طلاق چه اتفاقی بر خودتان و همه کسانی که درگیر تصمیم شما می شوند، خواهد افتاد.