یادگیری آسان زبان انگلیسی 

یادگیری زبان انگلیسی با آسان ترین راه

تا به حال به این فکر کرده اید که می توانید خودتان به تنهایی زبان انگلیسی را بیاموزید. یادگیری زبان انگلیسی در خانه دارای مزایای بسیار زیادی دارد. اگر وقت رفتن به اموزشگاه های زبان انگلیسی را ندارید به راحتی می توانید در منزل خود این کار را انجام دهید.

شاید به این موضوع فکر کنید که یاد گرفتن زبان انگلیسی در خانه ممکن است دشوار باشد، زیرا کسی وجود ندارد که اشکالات شما را برطرف کند. اینکه ممکن است فکر کنید که چگنه می توانید پیشرفت کنید در صورتی که نمی توانید دقیقا با چه مشکلاتی رو به رو هستید.

نوزادان مدتی بعد از تولد شروع به صحبت می کنند. با گذشت زمان و رسیدن به سن ۲ سالگی، واژگان خود را تا حدود ۱۰۰ کلمه گسترش می دهند.هنگامی که سن آن ها به ۴ سالگی برسد، مهارت های مکالمه ای آن ها قابل مقایسه با بزرگسالان خواهد بود.

یادگیری زبان انگلیسی نیز از چنین الگوی مشابهی تبعیت می کند. به زبان دیگر سخت ترین قدم، اولین قدم است. اما هنگامی که بر پایه و اساس مسلط شوید، روند یادگیری مهارت ها و حتی یادگیری زبان انگلیسی سرعت می گیرد.

راه آسان برای یادگیری زبان انگلیسی

مشکل اینجاست که بسیاری از افراد مبتدی در یادگیری زبان انگلیسی، اغلب به دنبال یافتن درس هایی مناسب برای سبک و سطح یادگیری زبان انگلیسی خود هستند، و حتی زمانی که آن ها درس های عالی و مناسبی را می یابند، به این نکته توجه نمی کنند که این درس ها معمولا تنها بر یک بخش کوچک از زبان انگلیسی تمرکز کرده اند.

مهمترین نکته در یادگیری زبان انگلیسی بخش هایی مثل گرامر، کلمات و اصطلاحات زبان انگلیسی هستند که از طریق انواع کلاس های زبان انگلیسی به راحتی قابل یادگیری هستند. در این مقاله روش های آسان یادگیری زبان انگلیسی، برای گرامر، کلمات و اصطلاحات رایج ارائه می شود.

یادگیری زبان انگلیسی

گرامر زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی در مرتبه اول منوط به درک گرامر زبان انگلیسی می باشد. برای این منظور در این بخش، ۳ گام اصلی برای یادگیری زبان انگلیسی به کمک درک آسان گرامر شرح داده می شود.

۱٫ مطالعه گرامر زبان در سطح “کلمات”

• اجزای یک مکالمه را یاد بگیرید. این اجزا شامل اسم، ضمیر، صفت، فعل، قید، حرف ربط، حروف اضافه و حروف ندا هستند.
• قاعده های حاکم بر این اجزا را به صورت دقیق تری مطالعه کنید. هر یک از این اجزا قاعده هایی دارند که در هنگام استفاده باید به آن ها توجه کرد. برای مثال اسم ها می توانند، مفرد یا جمع، عام یا خاص، قابل شمارش یا غیر قابل شمارش و اسم مصدر یا اسم فعل باشند.
• نحوه نوشتن اعداد را یاد بگیرید. برای مثال اعداد تک رقمی (صفر تا نه) باید به صورت کلمه نوشته شوند، اما اعداد دو رقمی (۱۰ به بالا) باید به صورت عددی نوشته شوند.

1. مطالعه گرامر زبان در سطح "کلمات"

۲٫ مطالعه گرامر زبان در سطح “جمله”

 • ابتدا یاد بگیرید چگونه یک جمله پایه را بسازید. هر جمله حداقل، شامل یک فاعل و یک فعل است. جمله ای که هیچ کدام از این ها را نداشته باشد، قطعا جمله ناقص و نادرستی است.
 • سعی کنید که از جملات شرطی استفاده کنید. جمله شرطی، وضعیتی را شرح می دهد که در آن یک بخش از جمله زمانی درست است که قسمت دیگر نیز درست باشد. به عنوان مثال: اگر از مادر خود درخواست کنید، او شما را به فروشگاه می برد.
 • علامت ها و نقطه گذاری ها را مدیریت کنید. شما باید این قواعد نقطه گذاری را به طور دقیق مطالعه کنید، اما برای شروع، نیاز به درک پایه ای از نحوه استفاده از علائم نقطه گذاری دارید.

۳٫ مطالعه گرامر زبان در سطح “پاراگراف” و “متن”

 • درباره ساختار پاراگراف مطالعه بیشتری کنید. یک پاراگراف پایه شامل سه تا هفت جمله است. هر پاراگراف باید شامل سرفصل، جملات مربوط به بدنه و جملات مربوط به نتیجه گیری باشد.
 • از جملات مختلف در یک پاراگراف استفاده کنید. درست است که به لحاظ فنی می توان فقط با استفاده از جملات پایه یک پاراگراف ساخت اما، پاراگراف بهتر و دارای گرامری لذت بخش تر، جمله های ساده و پیچیده ای نیز دارد.
 • قطعاتی طولانی بنویسید. پس از این که مهارت نوشتن پاراگراف را به حد لازم رساندید، سعی کنید نوشته های طولانی تری را مانند مقالات علمی بنویسید.

آموزش زبان انگلیسی

کلمات و اصطلاحات رایج در یادگیری زبان انگلیسی

کلمات و اصطلاحات نیز از مهمترین بخش های یادگیری زبان انگلیسی هستند. یادگیری آن ها وسیله ای برای ارتقاء سطح علم زبان شما می باشد. در این راستا ۵ روش را برای یادگیری زبان انگلیسی به کمک اصطلاحات ارائه می دهیم.

 • در صورت دیدن اصطلاحی درون یک متن از یک مجله یا روزنامه، سعی کنید از طریق معنی جمله و یا حتی آن متن به معنی آن اصطلاح برسید. این کار باعث می شود تا معنی آن اصطلاح برای همیشه در ذهن شما باقی بماند.
 • یک دفترچه یادداشت انتخاب کرده و روزانه اصطلاحات جدیدی که می بینید را در آن بنویسید. این کار به شما کمک می کند در صورت فراموش کردن اصطلاحات، با کمک دفترچه و مرور آن ها سرعت یادگیری خود را بالا ببرید.
 • از آهنگ ها و موزیک های خوانندگان انگلیسی زبان استفاده کنید. بسیاری از اصطلاحات در شعرهای این خوانندگان به کار گرفته شده، که شما با یافتن معانی آن ها می توانید سطح دانش اصطلاحات انگلیسی خود را بالا ببرید.
 • سعی کنید تصاویر اصطلاحات را در ذهن خود تجسم کنید. بسیاری از اصطلاحات انگلیسی از روی تصاویر ساخته شده اند. پس با تصویر کردن آن ها در ذهن خود به یادگیری زبان انگلیسی سرعت بخشید.
 • اصطلاحاتی را که آموخته اید، به صورت روزانه به کار گیرید. حتی اگر موقعیتی شبیه به این اصطلاحات هم در زندگی روزمره شما پیش آمد نترسید و از این اصطلاحات استفاده کنید.

کلمات و اصطلاحات رایج در یادگیری زبان انگلیسی

کلاس های آنلاین یادگیری زبان انگلیسی

با توجه به شرایط کنونی و پیشرفت تکنولوژی، استفاده از اینترنت برای برقراری ارتباطات آنلاین باعث ایجاد تغییراتی در زندگی روزمره افراد شده است. به گونه ای که بسیاری از جلسات، بازرسی ها، کلاس ها و حتی عمل های جراحی به صورت آنلاین و از طریق تماس متنی، صوتی و تصویری انجام می گیرند. یادگیری زبان انگلیسی نیز که از گذشته در کلاس های فیزیکی صورت می گرفته، اکنون با کمک تکنولوژی کلاس های بسیاری به صورت آنلاین برگزار می شوند. مزایای کلاس های آنلاین یادگیری زبان انگلیسی شامل موارد زیر می باشد:

 • راحتی بزرگترین مزیتی است که این کلاس ها دارند. طبیعتا هر فردی در خانه خود هنگام شرکت در جلسات کلاس آنلاین زبان انگلیسی شرایط راحت تری را نسبت به یک اتاق کلاس تجربه می کند.
 •  به دلیل تمرکز بالای فرد یادگیرنده در خانه و اتاق خود، درصد یادگیری او نیز بالاتر خواهد رفت.
 • با توجه به استفاده از بهترین سیستم های صوتی و حتی هدفون، یادگیری صوتی افراد نیز بهبود خواهد یافت.
 • با توجه به سرعت بالای تدریس و یادگیری، این کلاس ها کمتر باعث ایجاد بی حوصلگی در افراد شده و یادگیری زبان انگلیسی آن ها را بهبود می بخشند.