حذف مباحث سخت برای کنکور : استراتژی درست یا غلط؟

امتیاز 5.00 ( 1 رای )

حذف کردن مباحث سخت دروس برای کنکور

اول این جمله های زیر رو با هم بخونیم :

شارش انرژی پر از نکته است بزارمش کنار بهتره چون نمیرسم همش رو بخونم ممکنه گیج بشم

ژنتبک مندلی کم بود جمعیت هم اضافه شد اینم ول کن

واج و تکواژ و واژه که واسه ۱۰۰ زدنه. من که نمیتونم پس نمیخونم

درک مطلب و کلوز وقت نمیشه بزنم پس برم سراغ لغت ها

و …

آشنا بود. نه؟

اکثر داوطلب ها وقتی به یک بن بست فکری و درسی میخورن، وقتی از درس خوندن خسته میشن، حوصله ندارن و …. این جمله ها سریع میاد توی ذهنشون. خب عزیزم وقتی شما یه مشاور خوب نداری، حتما این اتفاق برات میوفته چون از اول نمیدونستی چه درس و چه مبحثی رو چه زمانی و به چه اندازه ای بخونی. خب طبیعتا الان هم به بن بست رسیدی و میخوای این همه موضوع مهم و تاثیر گذار رو بزاری کنار و ظاهرا خیال خودت رو راحت کنی …

حالا نگران نباش چون ما اینجا کاملا رایگان یک سری نکته های مهم درسی و برنامه ریزی رو برای شما مخاطبان وبسایت مرکز درس معرفی و توضیح میدیم تا بدونید اولا همه مباحث مهم هستن ولی نیاز به برنامه ریزی و سنجش دارن. دوما این که کنکور واقعا سخت نیست فقط مدیریت میخواد.

حذف کردن یا حدف نکردن مباحث؟ مسئله مهم

داوطلبان در این جای مسیر دو دسته اند:

دسته اول: داوطلبانی هستند که از تیر ماه با برنامه ای منسجم که می تواند برنامه مدرسه یا آزمون آزمایشی آن ها باشد تا الان به خوبی پیش رفته اند و با توجه به بررسی دفتر برنامه ریزی آن ها متوجه می شویم که هم ساعت مطالعه خوبی رو ثبت کرده اند و هم تعداد تست های قابل توجه ای رو کار کرده اند اما در سر جلسه آزمون های آزمایشی به علت نداشتن تمرکز کافی و یا طرح شدن تست های سخت از موضوعی خاص قادر به پاسخ گویی این تست ها نبوده اند. این داوطلبان پس از مدتی این مباحث را رها می کنند و به طور کلی قید زدن تست های مربوطه به اون مبحث را در آزمون سراسری می زنند.

راهکار: این داوطلبان بهتر است بدانند که با نادیده گرفتن یک یا چند مبحث خاص تنها فرصت رتبه بهتر آوردن را از خود سلب کرده اند چرا که بسیار شاهد این موضوع بوده ایم که در آزمون سراسری از مباحثی که بسیار سخت و نفس گیر بوده است تست های آسان و به اصطلاح (آبکی) در کنکور مطرح شده است و بدانند که اگر مرور و تست زنی موضوعی خاص را ازین جای کار کنار بگذارند و آمادگی ۱۰۰ درصدی خود را برای آن مطلب از دست بدهند قادر به پاسخ گویی تست های آسان اون مطلب نیز نخواهند بود. پس چه بهتر که با قدرت به مطالعه تمامی مطالب بپردازند و به سخت بودن تست های اون موضوع در آزمون های آزمایشی نکنند چرا که هیچ چیز در آزمون سراسری از پیش تعیین شده نیست و احتمال طرح تست در هر درجه از سختی در کنکور وجود دارد.

دسته دوم: عده ای دیگر از داوطلبان هستند که تا این جای کار مطالعه خوبی نداشته اند و مطالب را به صورت جست و گریخته مطالعه کرده اند و تست نیز آن طور که باید کار نکرده اند. به طور کلی با برنامه خاصی پیش نرفته اند این داوطلبان اکثرا در پی حذف مطالب دشوار هستند و فکر می کنند مطالب آسان را جدا کنند و با تمرکز بر روی آن مباحث بتوانند حداقل تعدادی تست را در آزمون سراسری پاسخ دهند.

راهکار: پرسشی که باید مطرح کرد این است که از کجا معلوم از این مباحث سخت در آزمون سراسری سوالات آسان مطرح نشود؟ از کجا معلوم از مباحثی که شما می خواهید مطالعه کنید و تمرکز خودتان را روی آن بگذارید تست های دشوار مطرح نشود؟

مطمئن باشید که هیچ تضمینی برای کنکور سراسری وجود ندارد و باید متوجه این موضوع شده باشید که باید به تمامی سرفصل های کتاب های درسی به یک چشم نگاه کنید و مطلب خاصی را حذف نکنید و اگر هم بنا به حذف کردن بعضی از سر فصل های کنکور باشد در حال حاضر وقتش نیست با توجه به زمان باقی مانده می توانید با یک برنامه ریزی درست و منطقی به تمامی سرفصل های آزمون سراسری برسید پس با جدیت برای شروع مطالعه خود برای کنکور سراسری استارت بزنید.

تلگرام