معدن طلای EVANDER

MarkazeDarsDefault.jpg

– موقعیت:

این معدن در ایالت Mpumalanga در ۲۰ کیلومتری شرق و جنوب شرقی ژوهانسبورگ ودر عرض جغرافیایی ۲۸ درجه و ۲۸ دقیقه جنوبی و ۲۹درجه و ۶ دقیقه شرقی واقع شده است. راه دسترسی به این تاسیسات و معدن توسط جاده اصلی شماره ۲۹ بین Lindra وBethel در مجاورت Kinross می باشد. محدوده این معدن در حدود ۸۹۸/۳۶ هکتار می باشد. 

– زمین شناسی :

محدوده این معدن شامل یک نوع کانی سازی و زمین شناسی معین می باشد. و یک منطقه ماسه سنگی با روندی به سمت شرق کشیده شده است.

تنها یک منطقه حائز اهمیت اقتصادی در اینجا وجود دارد و آن ریفهایKimbeleg هستند

با توجه به تعداد زیاد گسلها در این ریفها و وجود دایکها و سیلهای متعدد ، منطقه چهره پیچیده ای به خود گرفته است.پدیده مهم دیگر وجود یک سیستم دولوریتی است که در بعضی جاها در میان ریفها جانشینی ایجاد کرده است.

– معدنکاری:

این معدن بصورت زیرزمینی کار می شود وعمق آن از نقاط کم عمق ۳۰۰ متر تا عمیق ۲۱۰۰ متر متغیر می باشد.و در این اعماق زیاد بعلت وجود فشار زیاد ، ارتعاشات بسیار مهم و حائز اهمیت هستند.

همچنین خطر ورود آب یا گاز در اغلب جاهای معدن وجود دارد،هرچند این خطر با مدیریت مناسب و همچنین نظارت دقیق ، گرفتن گمانه از نقاط مختلف و بررسی آنها در سطوح پیشرفته کاهش یافته است.

اگر آثاری از آب ویا گاز در نمونه های مغزه ها دیده شود ، می توان پیشگیری های لازم را انجام داد .

دو حادثه انفجار و ریزش در این معدن در سال ۲۰۰۰ رخ داد که اثر شایانی در میزان تولید و همچنین خساراتی را در بر داشت.

همچنین ارتعاشاتی در سالهای ۲۰۰۳ و ۲۰۰۴ در این معدن ثبت گردید.در ۱۲ جولای ۲۰۰۲ حادثه دیگری از ریزش باعث مجروح شدن ۴ کارگر معدن شد و خوشبختانه تلفات جانی بدنبال نداشت و این حادثه باعث ایجاد یک تعلیق ۳ هفته ای در کار معدن و تولید گردید.

در ۳۱ مارچ ۲۰۰۴ توافق همکاری بین معدن و شرکتCONOPS صورت گرفت.و قرار شد این شرکت تجهیزات ۷ بخش این معدن را تامین نماید.

مطالعات امکان سنجی در دو بخش معدن یعنی Rolspruit Evander و بخش Evander Poplar همزمان انجام شده است.

– فرآوری:

یکی از کارخانه های فرآوری بنام Kinross- Winkelhaak در حال حاضر در حال کار می باشد که این تاسیسات شامل دو بخش اصلی Kinross و Winkelhaak می باشد. یک بخش آسیاب و خردایش و پس از آن مواد به قسمت Kinross که شامل تجهیزاتCIP و CIL است می روند.

آسیابهای Winkelhaak نیز مواد معدنی تولیدی دو بخش ۲ و ۳ معدن را خرد و آسیاب و سپس بصورت مایع به بخش استحصال. Kinross