معدن طلاي EVANDER

MarkazeDarsDefault.jpg

– موقعيت:

اين معدن در ايالت Mpumalanga در 20 کيلومتري شرق و جنوب شرقي ژوهانسبورگ ودر عرض جغرافيايي 28 درجه و 28 دقيقه جنوبي و 29درجه و 6 دقيقه شرقي واقع شده است. راه دسترسي به اين تاسيسات و معدن توسط جاده اصلي شماره 29 بين Lindra وBethel در مجاورت Kinross مي باشد. محدوده اين معدن در حدود 898/36 هکتار مي باشد. 

– زمين شناسي :

محدوده اين معدن شامل يک نوع کاني سازي و زمين شناسي معين مي باشد. و يک منطقه ماسه سنگي با روندي به سمت شرق کشيده شده است.

تنها يک منطقه حائز اهميت اقتصادي در اينجا وجود دارد و آن ريفهايKimbeleg هستند

با توجه به تعداد زياد گسلها در اين ريفها و وجود دايکها و سيلهاي متعدد ، منطقه چهره پيچيده اي به خود گرفته است.پديده مهم ديگر وجود يک سيستم دولوريتي است که در بعضي جاها در ميان ريفها جانشيني ايجاد کرده است.

– معدنکاري:

اين معدن بصورت زيرزميني کار مي شود وعمق آن از نقاط کم عمق 300 متر تا عميق 2100 متر متغير مي باشد.و در اين اعماق زياد بعلت وجود فشار زياد ، ارتعاشات بسيار مهم و حائز اهميت هستند.

همچنين خطر ورود آب يا گاز در اغلب جاهاي معدن وجود دارد،هرچند اين خطر با مديريت مناسب و همچنين نظارت دقيق ، گرفتن گمانه از نقاط مختلف و بررسي آنها در سطوح پيشرفته کاهش يافته است.

اگر آثاري از آب ويا گاز در نمونه هاي مغزه ها ديده شود ، مي توان پيشگيري هاي لازم را انجام داد .

دو حادثه انفجار و ريزش در اين معدن در سال 2000 رخ داد که اثر شاياني در ميزان توليد و همچنين خساراتي را در بر داشت.

همچنين ارتعاشاتي در سالهاي 2003 و 2004 در اين معدن ثبت گرديد.در 12 جولاي 2002 حادثه ديگري از ريزش باعث مجروح شدن 4 کارگر معدن شد و خوشبختانه تلفات جاني بدنبال نداشت و اين حادثه باعث ايجاد يک تعليق 3 هفته اي در کار معدن و توليد گرديد.

در 31 مارچ 2004 توافق همکاري بين معدن و شرکتCONOPS صورت گرفت.و قرار شد اين شرکت تجهيزات 7 بخش اين معدن را تامين نمايد.

مطالعات امکان سنجي در دو بخش معدن يعني Rolspruit Evander و بخش Evander Poplar همزمان انجام شده است.

– فرآوري:

يکي از کارخانه هاي فرآوري بنام Kinross- Winkelhaak در حال حاضر در حال کار مي باشد که اين تاسيسات شامل دو بخش اصلي Kinross و Winkelhaak مي باشد. يک بخش آسياب و خردايش و پس از آن مواد به قسمت Kinross که شامل تجهيزاتCIP و CIL است مي روند.

آسيابهاي Winkelhaak نيز مواد معدني توليدي دو بخش 2 و 3 معدن را خرد و آسياب و سپس بصورت مايع به بخش استحصال. Kinross

بیشتر بخوانید :   ۸ عباراتی که والدین هرگز نباید به کودک بگویند
ساسان سروشه

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*