مشاور مالی چه کسی است ؟

امتیاز 5.00 ( 1 رای )

مشاور مالی چه کاری انجام می دهد ؟

مشاور مالی در پروسه‌های گوناگون به افراد کمک می کند تا بتوانند از پول خود به روش درست نگهداری کنند و قسمت زیادی از پول خود را از دست ندهند . بنابراین برگزیدن یک مشاور خوب بسیار حائز اهمیت است و این کار وقتی دشوار می گردد که می بایست از بین گزینه های گوناگون جهت مشاوره مثل مشاوره برنامه ریزی مالی ، مدیریت پول ، مدیریت سرمایه و … انتخاب نمایید . این مقاله می تواند به شما  کمک کند تا یک مشاور مالی خوب بیابید .

چه تفاوتی میان مدیر، برنامه ریز و مشاور وجود دارد ؟

مشاور امکان دارد دارای تخصص های گوناگونی باشد و مطابق تخصصی که دارد در تصمیم گیری هایی که برای سرمایه گذاری اتخاذ می کنید می تواند موثر واقع شود تا بتوانید به هدف‌های خود مثل کسب درآمد ، کاهش بدهی ، بودجه بندی ، بازنشستگی و یا کاهش تعهدات مالیاتی برسید .

مشاور به دلیل تخصصی که در حیطه‌های گوناگون مالی مثل سرمایه گذاری در بورس ، مسکن ، ارزهای دیجیتال ، بیمه و … دارد می تواند به شما مشاوره ارائه دهد . اگر که تعداد حوزه های تخصص مشاور بیشتر باشد می تواند دید بهتری نسبت به مسائل گوناگون داشته باشد و راهنمایی بهتری به شما ارائه دهد . البته گفتنی است هر مشتری منحصر به فرد می باشد و دارای اولویت های خاصی است که می بایست موردتوجه مشاور واقع شود .

 از دیگر وظایف مشاور مالی می توان به کاهش هزینه ها اشاره کرد . علاوه بر همه‌ اینها او قادر است فرصت هایی را به منظور سرمایه گذاری به شما دهد که پیش از این هیچ‌ اطلاعاتی از آن نداشته اید و بدین شکل بتوانید با کمترین زمان و پایین ترین هزینه به هدف مالی خود برسید .

آیا نیازمند مشاوره مالی هستم ؟

به جز افرادی که دارای تجربه‌ی کمی هستند ، برای کسانی که دارای دانش زیادی از بازار سرمایه هستند نیز یک مشاور مالی می تواند بسیار مفید واقع شود . مشاور این امکان را دارد علاوه بر اینکه در زمان صرفه جویی می کند ، از اشتباهات پیشگیری نماید و به شما کمک کند تا در دنبال کردن برنامه ها در موقعیت های حساس ، مدیریت ریسک و افزایش دارایی ها بهتر عمل کنید .

منبع : investopedia