نکات مهم درباره طراحی طلا و جواهرات

از طراحی طلا و جواهرات چه می دانید؟

طراحی جواهرات ، هنر یا حرفه طراحی و ایجاد جواهرات است. این هنر در طول قرن ها شکل های مختلفی داشته است ، از تزیینات ساده دوران باستان گرفته تا کارها و آثار پیچیده فلز کاری و برش سنگ های قیمتی در دوران این هنر همیشه در حال تکمیل و تغییر است. طراحی جواهرات هنری یکی از اولین هنرهایی که توسط انسان ایجاد شده و حداقل هفت هزار سال قدمت دارد که در آثار به جا مانده از جوامع بشری شناخته شده در بین النهرین و مصر دیده شده است.

انسان ها برای جذاب تر کردن ظاهر خود یا به نوعی ایجاد یک تفاوت با دیگران ، از انواع مختلف جواهرات استفاده می کنند. حلقه های عروسی یکی از نمونه اصلی از طراحی طلا جواهرات است که به عنوان سمبل عشق و بی نهایت بودن این احساس به شکل دایره ای طراحی شده است که آغاز و پایان ندارد. انواع گردنبند ، انگشتر ، گوشواره و دستبند همیشه محبوب بوده اند البته استفاده از این زیورآلات در مورد زنان نسبت به مردان بیشتر است. این روزها با تغییر در سبک های مختلف مد تنوع طراحی زیورآلات نیز بیشتر شده است.

از طراحی طلا و جواهرات چه می دانید

روش های سنتی و مدرن در طراحی طلا و جواهرات

روشهای سنتی طراحی جواهرات به صورت دستی انجام می شد که هنوز هم در طراحی جواهرات ویژه به خصوص در زمان طراحی مفهومی مورد استفاده قرار می گیرد. اما در حال حاضر بیشتر از نرم افزارهایی Rhinoceros 3D  وMatrix در حال انجام است. یک مدل CAD معمولا به عنوان پایه در الگوی برش CNC یا چاپ سه بعدی برای استفاده در قالب های لاستیکی یا موم استفاده می شود.

در طراحی طلا و جواهرات چه چیزی آموزش داده می شود؟

در طراحی طلا و جواهرات دانش لازم و جامع کار در زمینه طراحی جواهرات آموزش داده می شود. علاوه بر این مهارت هایی که برای نشان دادن شکل ، فرم و بافت کارهای فلزی و استفاده از ابزارهایی که برای تهیه نمونه اولیه استفاده می شود نیز آموزش داده می شود. در دوره طراحی طلا و جواهرات یاد می گیرید که چطور با انواع فلزات زرد و سفید و ابزارهای مناسب برای آنها کار کنید و علاوه بر این با طیف وسیعی از سنگهای قیمتی و تزئینی، مروارید و کلیه سنگ ها و موادی که در انواع زیورآلات به کار می روند آشنا می شوید. در این دوره یاد می گیرد که چطور ایده های طراحی خود را به یک شی واقعی تبدیل کنید. اگرچه مدرک تحصیلات تکمیلی در این زمینه شغلی یک ضرورت حتمی و لازم نیست ، اما اگر قصد دارید که در این زمینه اشتغال پیدا کنید مسلما داشتن مدرک مدیریت طراحی طلا و جواهرات هم از نظر مشتریان و هم کارفرمایان یک مزیت به حساب می آید. صرف نظر از گرفتن مدرک یا داشتن گواهینامه مدیریت طراحی طلا و جواهرات ، دانش پذیران در طراحی طلا و جواهرات این مهارت ها را آموزش می بینند:

  • اصول ریخته گری
  • سنگ تراشی
  • فلزکاری
  • لحیم کاری
  • جواهر شناسی
  • تاریخچه مد
  • جواهرات رایج
  • طراحی جواهر با کمک نرم افزار
  • طراحی
  • مدیریت خرده فروشی

یک طراح طلا و جواهرات چه کاری انجام می دهد؟

طراحان طلا و جواهرات یک ایده برای یک قطعه جدید از جواهرات ایجاد می کنند و سپس از تکنیک های متنوعی برای تولید آن استفاده می کنند. آنها ممکن است طراحی خود را بر روی کاغذ بکشند یا از یک برنامه طراحی رایانه ای (CAD) برای ایجاد آن استفاده کنند. یک فلز گرانبها یک ماده متداول است که در ساخت جواهرات مورد استفاده قرار می گیرد. برای تولید محصول نهایی ، طراحان جواهرات باید برای سنگ ریختن سنگ با فلز سازها همکاری کنند. پس از اتمام مراحل ریخته گری ، جواهرات سنگ این سنگ را به چند بخش خرد می کنند تا تکه های مختلف جواهرات را بسازند.ایجاد جواهرات ساخته شده از فلز نیاز به طراح جواهرات دارد که با یک فلز ساز همکاری کنند. این شخص زنجیرهای فلزی را برای اتصال و تقویت آنها لحیم می کند. یک فلز ساز منتظر می ماند تا شعله باز به اندازه کافی داغ باشد تا طلا و جواهر قابل انعطاف باشد.

این به او اجازه می دهد تا پیوندها را ایجاد کرده و زنجیره ای را با هم برقرار کند. ریخته گری فلزی فرآیندی دیگر است که ممکن است طراحان جواهرات از آن استفاده کنند. این کار مستلزم مخلوط کردن طلا و نقره با نیکل ، روی و مس برای سخت شدن این مواد است تا در هنگام ساختن آنها در یک قطعه جواهرات دوام داشته باشد. برش و تنظیم جواهرات دو مهارت مهم برای افرادی است که در زمینه طراحی جواهرات فعالیت می کنند. برش شامل از برداشتن قطعات شکسته جواهرات در قالب اصلی آن است مانند بریدن قطعات سنگ که در نهایت بخشی از یک حلقه الماس می شوند. هنگامی که یک سازنده جواهرات یک قطعه جواهرات را می سازد ، آن را در قالب فلزی قرار می دهد. این کار شامل استفاده از یک دستگاه با تنظیمات برآمدگی یا پنجه برای گرفتن درست محل قرارگیری است.طراحان جواهرات که کارهای سفارشی ارائه می دهند ، در جامعه امروز محبوبیت بیشتری پیدا می کنند. مردم مایلند هزینه بیشتری برای جواهرات ساخته شده که به طور خاص برای آنها طراحی شده است بپردازند تا آن چیزی که برای همه عموم طراحی و تولید می شود و در دسترس همه قرار دارد. شخصی سازی روندی است که در بسیاری از انواع دیگر کالاها نیز مشهود است. کسانی که در زمینه طراحی جواهرات موفق ترین هستند ، از مد و حس هنری ، مهارت های دستی ، توانایی تجسم محصول تکمیل شده ، آموزش و مهارت های CAD و دید روشن برخوردار هستند.

موقعیت های شغلی طراحی طلا و جواهرات

طراحی طلا و جواهر حرفه بسیار جذابی است که توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. سهولت در آموزش و طراحی با رایانه و کسب درآمد بالا موجب شده تا افراد زیادی به این حرفه وارد شوند. طراحی طلا و جواهر همیشه به عنوان حرفه ای پر زرق و برق به نظر می رسد، اگر در این زمینه دانش و تجربه ی کافی کسب کنید می توانید به موفقیت دست پیدا کنید. یکی از کسب و کار های ارزشمند، طراحی طلا و جواهرات است که شما می توانید با بکارگیری از علایق شخصی و ذوق هنری خود در آن به پیشرفت های بسیار زیادی دست پیدا کنید. افراد علاقه مند به طراحی طلا و جواهرات برای ورود به بازار کار باید تمام اطلاعات لازم را در این زمینه کسب کنند و با آگاهی کامل وارد این رشته شوند تا بتوانند در طراحی طلا و سنگ های قیمتی پیشگام باشند و از سرمایه گذاری و صرف وقت در این زمینه به سود برسند. البته بازار کار طراحی طلا و جواهرات هنوز اشباع نشده و انتخاب این حرفه می تواند گام بزرگی در جهت آینده ای پر از موفقیت باشد.

طراحی طلا و جواهرات برای چه کسانی مفید است؟

طراحی طلا و جواهرات از آن دسته رشته هایی است که همیشه طرفداران زیادی داشته است. تغییرات و پیشرفت زیادی که در این هنر به وجود آمده و همچنان در حال تغییر است یکی از عوامل اصلی است که باعث شده افراد زیادی به دنبال آموزش دیدن این مهارت باشند. این هنر برای تمام کسانی که دوست دارند ایده های خود را به شکل اشیا قابل لمس درآورند مناسب است. اگر فرد خلاقی هستید و به جزئیات نیز علاقه دارید طراحی طلا و جواهر کاملا مناسب شما است. مدیریت طراحی طلا و جواهرات برای افرادی که می خواهند کسب و کار خود را راه اندازی کنند و به دنبال آن هستند که به صورت مستقل فعالیت کنند نیز بسیار مفید است.