آموزش معاملات فرکانس بالا

معاملات فرکانس بالا (HFT) , نوعی معامله الگوریتمی محسوب می شود که حاوی تراکنش بسیاری سفارش در کمتر از ثانیه می باشد . HFT داده های مالی با فرکانس بالا و ابزارهای پیشرفته تجارت الکترونیکی ، را به منظور تحلیل بازارها و اجرای بسیاری سفارشات در دوره های زمانی کوتاه به کار می گیرد .

تریدر های دارای فرکانس بالا ، خیلی سریع به معاملات وارد می شوند و از آنها خارج می گردند و با این هدف این کار را انجام می دهند که همیشه سودهای کمی کسب می کنند و رفته رفته سود قابل ملاحظه ای را به دست می آورند . معمولا الگوریتم هایی که دارای سرعت اجرای بیشتری هستند در مقایسه با الگوریتم هایی با سرعت اجرای کندتر بهتر هستند .

HFT موجب بهتر شدن وضعیت بازار می شود ، چراکه موجب به وجود آمدن یک جریان ثابت نقدینگی می شود و به صورت بالقوه منجر به ازبین رفتن شکاف قیمت پیشنهادی خرید و فروش می گردد . با در نظر گرفتن این تأثیر مثبت در بازار ، بعضی صرافی ها با دادن تخفیف یا کم کردن کارمزدها برای ارائه دهندگان HFT ، مشوق این نوع معامله می شوند .

از طرفی هم HFT قادر به بالا بردن نوسان بازارها می باشد چراکه الگوریتم ها در هزارم ثانیه و بدون هیچ تعامل انسانی تصمیم‌گیری می کنند . 

علاوه بر این ، HTF یک شیوه ی معامله بحث برانگیز می باشد ؛ چراکه نقدینگی ارائه شده این امکان را دارد خیلی سریع دیده شود و از میان برود و اجازه نمی دهد که معامله کننده های دیگر از این مزیت بهره بگیرند .

بر اساس چیزی که تخمین زده شد الگوریتم های HFT مسئول میزان زیادی از حجم معاملات در بازارهای جهانی می باشند . به خاطر پیچیدگی که در این الگوریتم ها وجود دارد ، اغلب فقط سازمان های بزرگ مالی امکان دسترسی به این شیوه معاملاتی را دارند .

منبع : binance