با کدام نرم افزار ویرایشگر متنی HTML کار میکنید؟

در این مقاله از مرکز درس می خواهیم شما را با ویرایشگران متنی اچ تی ام ال آشنا کنیم و نحوه کار با آن را به زبان ساده بیان کنیم :

معرفی ویرایشگران متنی HTML

  • فایل HTML فایلی متنی است. بنابراین برای ایجاد یک فایل HTML می توانیم از هر ویرایشگر متن استفاده کنیم.
  • ویرایشگران متن برنامه هایی هستند که امکان ویرایش متن نوشتاری را فراهم می کنند. در نتیجه برای ایجاد یک صفحه وب، نیاز به یک ویرایشگر متن داریم تا کد خود را در آن بنویسیم.
  • ویرایشگرهای متن مختلفی وجود دارد که می توانید به طور مستقیمً آنها را دانلود کنید اما برای فرد مبتدی بهترین ویرایشگر متن برنامه Notepad (در ویندوز) یا TextEdit (در مک) است.
  • بعد از یادگیری اصول اولیه، می توانید به راحتی از دیگر ویرایشگرهای متن حرفه ای مانند: Notepad++ ، Sublime Text ، Vim و … استفاده کنید.
  • در این آموزش از Notepad و Text Sublime استفاده می شود. در ادامه روش های ساده برای ایجاد اولین صفحه وب خود با استفاده از Notepad وSublime Text ارائه شده است.

آ. ویرایشگر Notepad

Notepad یک ویرایشگر متن ساده است و برای افراد مبتدی در یادگیری HTML مناسب می باشد. این برنامه در همه نسخه های ویندوز موجود است.

مرحله ۱: Notepad را باز کنید.

ویرایشگر های متنی HTML

مرحله ۲: کد HTML خود را وارد کنید.

مرحله ۳: فایل HTML را با پسوند .htm یا .htmlذخیره کنید.

ویرایشگر های متنی HTML

مرحله ۴: صفحه HTML را در مرورگر وب خود باز کنید

برای اجرای صفحه HTML باید مکان فایل، جایی که فایل خود را ذخیره کرده اید، در مرورگر وارد کنید. همچنین می توانید روی فایل دابل کلیک کرده و یا با راست کلیک روی فایل گزینه open with را انتخاب کنید.

ویرایشگر های متنی HTML

ویرایشگر های متنی HTML

ب. ویرایشگر متن Text Sublime

پس از یادگیری اصول اولیه HTML می توانید از برخی ویرایشگرهای متن حرفه ای استفاده کنید. این ویرایشگرها به شما کمک می کنند تا کد خود را سریع تر و موثرتر بنویسید. برای استفاده از ویرایشگرهای متن Text Sublime ابتدا باید آن را از اینترنت دانود و نصب کنید. می توانید آن را از لینک https://www.sublimetext.com/download دانلود کرده و روی سیستم خود نصب کنید. برای استفاده از آن مراحل ساده زیر را دنبال کنید:

مرحله ۱: ویرایشگر متن Text Sublime را باز کنید.(ویندوز ۸):

برای باز کردن Text Sublime در صفحه استارت ویندوز اسم برنامه را تایپ و سپس آن را باز کنید. برای باز کردن یک صفحه جدید CTRL+N را فشار دهید.

ویرایشگر های متنی HTML

مرحله ۲: قبل از نوشتن کد صفحه را ذخیره کنید.

برای ذخیره صفحه خود در Text Sublime، Ctrl + S را فشار دهید یا گزینه save در تب File را انتخاب کنید. فایل را با پسوند htm. یا html. ذخیره کنید. توصیه می کنیم ابتدا فایل را ذخیره سپس کد بزنید.

ویرایشگر های متنی HTML

مرحله ۳: کد را در ویرایشگر وارد کنید.

ویرایشگر های متنی HTML

مرحله ۴: صفحه HTML را در مرورگر باز کنید.

برای اجرای یا باز کردن صفحه در مرورگر وب، فقط روی صفحه text sublime راست کلیک کرده و گزینه Open in Browser را انتخاب کنید.

ویرایشگر های متنی HTML

توجه: فایل HTML را می توان در هر مرورگری اجرا کرد اما بعضی از تگ ها توسط برخی از مرورگرهای وب پشتیبانی نمی شود.