شناسایی کلمات کلیدی طولانی

به کارگیری سئو و افزایش رتبه کلمات کلیدی طولانی منجرب به افزایش ترافیک سایت می شود.

کلمات کلیدی طولانی چیست؟

کلمات کلیدی طولانی، معمولا به عباراتی گفته میشود که به جای در نظر گرفتن یک مفهوم کلی، دقیقا به نیاز کاربر اشاره دارند. معمولا عباراتی که توسط کاربران جستجو شده و بیش از ۴ کلمه هستند را Long Tail می نامیم.

کلمه کلیدی طولانی به جای اشاره به یک مفهوم کلی به صورت مستقیم نیاز کاربر را رفع می کنند و بیشر از ۴ کلمه هستند به طور مثال: “ خرید اقساطی تیبا صفر “.

اگر مقاله های سئو و بهینه سازی سایت فضای اینترنت را مطالعه کرده باشید، اکثر آن ها بر سر این قانون جدایی ناپذیر اتفاق نظر دارند که سایت شما همواره باید نسبت به رقبا سئو بهتری داشته باشد.

در شرایط سئو قانونی وجود دارد که می گوید برای کسب جایگاه بهتر باید از هر فرصتی استفاده کنید تا همواره سئو بهتری نسب به رقبا خود داشته باشید. اما سئو بهتر یعنی چه؟

سئو بهتر یعنی اینکه با جستجو کلمات کلیدی هدف جزو نفرات اول گوگل باشیم.

به عبارتی می توان گفت در هنگام جستجو عبارت کلیدی شما در رتبه های اول تا پنجم گوگل حضور داشته باشید. اگر در پیدا کردن کلمات کلیدی تازه کار باشید احتمالا به به سراغ دانه درشت ها می روید و با به کارگیری ابزار Keyword Research کلمات تک، دو و سه کلمه ای را استخراج می کنید؛ خب این اشتباه است.

چرا کلمات کلیدی کوتاه توجه بیشتری جلب می کنند؟

وقتی به این هدف برسید و در یک یا چند کلمه مهم پرجستجو در گوگل رتبه بگیرید، افراد بیشتری از طریق جستجوی گوگل وارد سایت شما میشوند و از این طریق میتوانید ترافیک یا ورودی سایت خود را افزایش دهید.

کلمات کلیدی کوتاه به Seed Keywords شهرت دارند یعنی کلمات کلیدی بذر؛ در واقع هر کلمه کلیدی بذر ممکن است ده ها یا صد ها زیر شاخه داشته باشد مانند مثال زیر:

اجاره ماشین > اجاره ماشین ساعتی > اجاره ماشین ساعتی در رشت

کسب رتبه در عبارات کوتاه و پر جستجو اگر غیر اصولی انجام شود می تواند منجرب به پنالتی و حذف از نتایج جستجو شود زیر افراد معمولا در هنگام لینک سازی بارها و بارها از انکر تکست این کلمات استفاده می کنند؛ علاوه بر این توصیه بزرگان سئو بر این است که ابتدا با کلمات طولانی کار را آغاز کنید و در زمان مناسب به سراغ کلمات Seed بروید.

در آغاز استراتژی به سراغ کلمات کلیدی دنباله دارد بروید

اگر یک کلمه کلیدی بذر ده تا شاخه و برگ داشته باشد با کسب رتبه در عبارات سه کلمه ای به بالا کلمات Seed به صفحه اول گوگل نزدیک تر می شوند؛ هر چه موضوعات بیشتری را تحت پوشش قرار دهید ورودی گوگل بیشتری نیز پیدا خواهید کرد.

کاور کردن موضوعاتی نظیر ارزان، قیمت، تخفیف، فوری، لیست، بهترین، عدد، تاریخ و … در عنوان و محتوا می تواند شانس شما را برای افزایش رتبه در موتور های جستجو افزایش دهد.

برای پیدا کردن این کلمات اگر توان کافی برای خرید اکانت سئو را دارید Kwfinder.com و Longtailpro بهترین ها در بازار هستند اما برای افرادی که توان خرید ندارند ابزار Performance سرچ کنسول بهترین دوست آنهاست؛ فیلتر Position را بزنید و به ترتیب از پایین ترین رتبه ها شروع کنید.

Google Search Console

به این کلمات Keyword Opportunity گفته می شود و بهترین فرصت برای افزایش ترافیک می باشند چرا که که قبلا در محتوا، عنوان، توضیحات متا یا حتی نظرات به این کلمات اشاره شده است و شما شانس بیشتری برای کسب رتبه با این عبارات نسبت به دیگر کلمات دارید.