معادن طلای Iduapriem/ Teberebie

MarkazeDarsDefault.jpg

– موقعیت

معادن Iduapriem و Teberebie در Western Region غنا، در ۷۰ کیلومتری شمال شهر ساحلی Takoradi و ۱۰ کیلومتری جنوب غرب Tarkwa واقع شده است.
شرکت AngloGold Ashanti، ۸۰% سهام معدن طلای Iduapriem و ۹۰% سهام شرکت Teberebie را در اختیار دارد. این دو معدن در نزدیکی یکدیگر قرار گرفته اند و قسمتی از محدوده معدنی Tarkwaian را پوشانده اند. 

– زمین شناسی

معادن طلای Iduapriem و Teberebie در انتهای جنوبی حوزه Tarkwa قرار گرفته است. کانی زایی در این معادن در سنگ های Banket Series در سیستم Tarkwaian با سن پروتروزوئیک انجام می شود. عمدتاً بیرون زدگی سنگ های Banket Series در ناحیه معدنی به صورت پشته های قوسی با تمایل به سمت جنوب Tarkwa، غرب Iduapriem و شمال Teberebie می باشند. 

– معدنکاری

تولید طلا توسط شرکت AngloGold Ashan درطول ۸ ماه برای معدن Iduapriem، ۱۲۵۰۰۰ انس طلای فرآوری شده بوسیله CIP و هیپ لیچینگ بوده است. در ادامه توسعه کارخانه CIP، نصب دستگاه های آسیاب اضافی و ترقی مدارهای فرآوری انجام شد، توان عملیاتی معدن تحت تأثیر دستگاه های آسیاب و خردکننده قرارگرفت.
بین ماه های می و دسامبر ۲۰۰۴، میزان تولیدات طلا از CIP، ۱۲۱۰۰۰ انس از فرآوری ۲۱۸۱۰۰۰ تن کانسنگ با عیار ۷۲/۱ گرم درتن بوده است. 
مطالعات امکان سنجی با انجام ارزیابی اقتصادی ذخایر معدنی عیار پایین GAG و TGL که در کنگلومرای Tarkwain در زیر محدوده های اقتصادی در معدن روباز توسعه یافته است، انجام خواهد شد.

– تولیدات

میزان تولیدات در معادن Iduapriem و Teberebie در سال ۲۰۰۲، ۱۸۵۱۹۹ انس بوده، که این رقم در سال قبل از آن ۲۰۵۱۳۰ انس بوده است. ارزش طلای تولید شده در سال ۲۰۰۲، ۲۳۲ دلار برای هر انس بوده که نسبت به سال قبل از آن با ارزش ۲۱۴ دلار برای هر انس به علت کاهش تولیدات، افزایش نشان می دهد.
میزان کانسنگ های قابل معدنکاری در سال ۲۰۰۲، ۴۳۹۳۰۰۰ تن، قابل مقایسه با ۴۸۵۲۰۰۰ تن کانسنگ در سال قبل است، در حالیکه میزان عیار آن ۶۶/۱ گرم درتن و بالاتر از این عیار (۵۸/۱ گرم درتن) درسال ۲۰۰۱ بوده است. 
عیار بالاتر درنتیجه معدنکاری در بلوک های کانسنگ Teberebie تعیین می شود. سنگ های باطله ۱۵,۰۱۹,۰۰۰ تن در سال ۲۰۰۲ و در سال قبل آن ۱۳,۸۳۹,۰۰۰ تن بوده است.