اهمیت مراقبت از ارزهای دیجیتال

امتیاز 2.00 ( 1 رای )

یکی از شیوه‌های ایمن جهت ذخیره نمودن دارایی های دیجیتال ، ذخیره‌سازی آفلاین (سرد) می باشد . از این راه تنها در صورتی اطلاعات شما ممکن است هک شود و یا به سرقت برود که کیف پول فیزیکی شما در اختیار کسی قرار گیرد . پس در صورتی که کیف پول خود را در یک مکان امن نگهداری نمایید ، دارایی شما قابل دسترس دیگران نمی‌باشد . البته در صورت از دست دادن کیف پول سخت‌افزاریتان ، شرایط اندکی دشوار خواهد شد .

گزارشات حاکی از آن است که یک مرد اهل لوسرن سوییس ، یک کیف که دارای دو کیف پول سخت‌افزاری بوده را گم نموده است . در مجموع تقریبا ۸۰۰،۰۰۰.۰۰ دلار ارزهای دیجیتال ، درون این کیف‌ پول‌ ها وجود داشته است . این فرد عنوان نموده که اغلب اقدام به نگهداری کیف پول سخت‌افزاری خود در یک صندوق در بانک می کرده و تنها وقت‌هایی که به منظور انجام معاملات به آنها احتیاج داشته ، اقدام به خروج آنها می‌کرده و دقیقا در همان وقت آنها گم شده‌اند . نخست وی پیشنهاد یک پاداش ۴۰،۰۰۰ دلاری به هر شخصی که قادر به یافتن کیف باشد ، داد . ولی بعد اعلام نمود که او این جایزه را بیشتر کرده و به ۱۳۵،۰۰۰ رسانده است . کیف یک Keepkey و یک لجر نانو اس و‌ همچنین یک لپتاب Acer داشته است .

این فرد حقیقتا بدشانس نیز بوده‌ است! زیرا او‌ قبل از اینکه کیف خود را گم کند یک نسخه پشتیبان از دارایی خود را به شکل آنلاین تهیه کرده بود ، ولی رمزی که جهت بازیابی آن نیاز بود را نیز از یاد برده است . این بدان معناست که ذخیره آنلاین اطلاعات او نیز هیچ فایده‌ای نداشته است .

درس بسیار مهم و‌ مفیدی که این ماجرا می تواند به کاربران ارزهای دیجیتال بدهد ، این است که بدانند این نوع دارایی‌ها شدیدا آسیب‌پذیر می باشند و اهمیتی ندارد که شما به چه صورت اقدام به ذخیره‌سازی آنها می کنید . مسئله‌ای که بسیار حائز اهمیت می باشد این است که شما به چه صورت آنها را نگه‌داری می‌نمایید . در صورتی که به شیوه‌ی آنلاین اینکار را می کنید ، کلیدهای بازیابی خود را به چه صورت نگهداری می کنید ؟ آیا به خوبی از آنها محافظت می‌کنید ؟ یا در جایی آنها را می نویسید ؟

پیشنهاد ما این است در صورت استفاده از کیف پول سخت افزاری ، به هیچ‌وجه آن را در ماشین یا محل کار یا در کیف لپتاب خود نگذارید .