آموزش اضافه کردن صدا و آهنگ به اسلاید های پاورپوینت

یکی از کاربرد های جالب پاورپوینت، استفاده از انیمیشن ها و افکت های جذاب آن است. ابتدایی ترین این ابزار ها را می توان ، اضافه کردن صدا، صوت و … نام برد. اضافه کردن صدا به ارائه پاورپوینت می تواند به جذابتر شدن اسلایدهایتان کمک کرده و چیزی بیشتر از تصویر و نوشتار را در اختیار مخاطب قرار دهد. در ادامه، ما در مرکز درس شما نحوه افزودن صدا به پاورپوینت ۲۰۱۳ از طریق شیوه های مختلف را نشان خواهیم داد.

روشهای افزودن صدا به پاورپوینت ۲۰۱۳

قبل از شروع مراحل کار، پیشنهاد می شود فایل پاورپوینتتان را با فرمت PPTX ذخیره کنید. این کار باعث می شود خیالتان از درست کار کردن صدایی که افزوده شده، راحت شود زیرا استفاده از فرمت PPT صدایتان را به فرمت تصویری تبدیل می کند. برای شروع، پاورپوینت را باز کنید، به اسلایدی که می خواهید صدا را به آن اضافه کنید رفته، در برگه Insert، Media و سپس Audio را انتخاب کنید. این کار سه گزینه برای افزودن صدا به پاورپوینت را در اختیارتان قرار می دهد.

روش درج صدا و آهنگ به پاورپوینت

افزودن صدای آنلاین

وقتی Audio را از برگه Insert انتخاب کردید، یکی از گزینه هایی که نمایش داده می شود به شما این امکان را می دهد تا با استفاده از کلمات کلیدی، به طور آنلاین صوتی را جستجو کنید. برای استفاده از این امکان، می توانید از سایت Office.com صوتی را جستجو و اضافه کنید.

روش درج صدا و آهنگ به پاورپوینت

از کامپیوتر شخصیتان، به پاورپوینت صدا وارد کنید

این امکان شاید بهترین راه برای اضافه کردن صدا به اسلایدها باشد، زیرا می توانید به راحتی یک فایل صوتی را از کامپیوترتان وارد کنید. فرمتهای صوتی پشتیبانی شده در پاورپوینت عبارتند از Mp3، Mp4، Mp4a، WAV، WMA، AIIF، AU و MIDI.

روش درج صدا و آهنگ به پاورپوینت

ضبط صدا و وارد کردن آن به پاورپوینت

سومین راه برای افزودن صدا در پاورپوینت، ضبط آن از طریق میکروفن است.

روش درج صدا و آهنگ به پاورپوینت

نکته: وقتی صدا به اسلایدتان اضافه شد، به حالت Slide Show رفته تا با پخش صدا از داخل اسلاید، آن را امتحان کنید. این کار می تواند به شما در شناسایی مشکلات احتمالی یا هر گونه تاخیری کمک کند.

روش درج صدا و آهنگ به پاورپوینت