نحوه ی نصب کیف پول برای تلگرام : ارزگرام

در صورتی که کاربران کیف پول تلگرام را نصب کنند از طریق این پیام رسان می توانند ارز گرام را با یکدیگر معامله کنند و مورد استفاده قرار دهند .

در این آموزش تصمیم داریم تا با ایجاد کیف پول آزمایشی گرام بتوانیم ۵ تا ۲۰ واحد رایگان از این ارز دیجیتال را یاد بگیریم .

شایان ذکر است که پیام رسان هایی مثل تلگرام یا فیسبوک ارزهای دیجیتالی خود را عرضه می کنند تا خدمات پولی میان کاربرانشان برای نقل و انتقال مالی را آسان کنند . به گونه‌ای که ارزهای مجازی مثل گرام در کیف‎پول‎های مجازی توسعه پیدا کرده و معرفی شده ذخیره می شود و بعد امکان نقد کردن آن در اکسچنج های آنلاین وجود دارد و یا در عوض دریافت خدمات و یا محصولی از سایر کاربران ، می توان به ازای پول واقعی به کیف‌ ‎پول او فرستاد .

آموزش نصب کیف پول تلگرام

جهت ایجاد کیف پول تلگرام باید در گام نخست اقدام به دانلود آن متناسب با ویندوز ، لینوکس ۶۴ بیت و یا macOS  از سایت رسمی پروژه TON ،  یعنی wallet.ton.org ، کنید .

در این قسمت به شما یادآوری می کند که حجم نسخه ویندوز فقط ۱۴ مگابایت است .

بعد از اینکه دانلود فایل مربوطه تمام شد ، فایل را اجرا و نصب کنید .

بعد از نصب به طور کامل و پایان یافتن آن ، اقدام به ایجاد کیف پول کنید .

بر روی گزینه Create My Wallet بزنید و صبر کنید .

در ادامه ، تلگرام ایجاد کیف پول را به شما تبریک می گوید ، این بار بر روی Continue بزنید .

در ادامه ، تلگرام ۲۴ کلمه را نمایش می دهد که این کلمات و ترتیب آنها جهت ادامه فرآیند و همچنین بعدها خیلی مهم می باشد . به همین خاطر باید خیلی خوب از آن مراقبت کنید .

فراموش نکنید که این کلمات را به دلیل امنیت کیف پولتان نباید در اختیار دیگران قرار دهید .

باید برای تایید در قدم بعدی به ۳ کلمه از این ۲۴ کلمه اشاره نمایید .

حالا باید اظهار و تایپ ۳ کلمه از ۲۴ کلمه داده شده را مورد تایید قرار دهید . همانطور که می بینید اینجا سه کلمه ردیف های ۱۲،۱۱ و ۱۷ سوال شده است .

پس از آن یک رمز عبور برای خود انتخاب می کنید که قبل از آنکه ارز منتقل شود از کاربر سوال خواهد شد و می بایست شدیدا به آن توجه کرد . نصب کیف پول تلگرام پایان یافته است .

 حالا شما دارای یک کیف پول از نوع تلگرام هستید که می توانید ارز “گرام” را ذخیره کنید .

از این بعد در صورتی که بخواهید ارز “گرام” را از دیگران دریافت کنید ، لازم است بر روی گزینه Receive بزنید که فورا آدرس شما در قالب QR کد و یا ترکیبی از حروف و اعداد با قابلیت کپی و اشتراک گذاری (share) کردن نشان داده می شود .

حالا باید ارز “گرام” رایگان که تلگرام به منظور آزمایش این توانایی باتی اقدام به توسعه آن کرده است که به طور رایگان به هر کاربر چندین رمزارز گرام را ارائه می دهد را بگیریم . در صورتی که بخواهیم تعدادی میان ۵ تا ۲۰ واحد از این ارز را دریافت کنیم ، باید وارد بات test_ton_bot در تلگرام شویم و بعد از اینکه روی Start زدیم آدرس کیف پول را برای آن بفرستیم .

اینجا بات از کاربر درخواست می کند که اقدام به وارد کردن میزان ارزهای مورد نظر خود نماید . بعد از اینکه بر روی عدد مورد نظر زدید پروسه‌ی انتقال آغاز می گردد که به دلیل آزمایشی بودن این نسخه انتقال دادن ارزها به کیف کمی زمان می برد . امکان دارد به دلیل حجم تقاضا فرستادن ارز رایگان “گرام” تا ۲۴ ساعت زمان ببرد ، بنابراین صبور باشید .

بعد از اینکه این مدت گذشت و به شبکه وصل شد ، مقدار ارز ی که درخواست داده شده در کیف پول شما ظاهر می گردد ، در همین حین گزینه Send هم فعال می شود و امکان ارسال ارز خود را به هر شخصی که نشانی کیف پولش را در اختیار شما قرار دهد و در هرجای دنیا باشد ، دارید .