آموزش نصب قالب وردپرس در CPanel 

چگونه در CPanel قالب وردپرس نصب کنیم

معمولا برای آموزش نصب قالب وردپرس در CPanel راه های مختلفی وجود دارد. شما می توانید برای نصب قالب وردپرس با استفاده از پنل وردپرس و بخش قالب ها اقدام کنید، روش دیگر استفاده از FTP و انتقال فایل ها به پوشه مورد نظر است.

اما در این مقاله از مرکز درس قصد داریم روش جدیدی را برای نصب قالب وردپرس در پنل cPanel به شما آموزش دهیم.

نصب قالب وردپرس

ممکن است حجم قالب مد نظر شما به گونه ای باشد که نتوانید از طریق وردپرس آن را نصب کنید و حجم آن بیشتر از حد مجاز باشد و در این صورت شما فقط باید از طریق پنل هاستینگ خود اقدام به انتقال به وردپرس و نصب قالب کنید.

همانگونه که در بالا ذکر شد، درست همانند زمانی که شما یک پلاگین وردپرسی را نصب می کنید، می توانید نصب قالب وردپرس بر روی CPanel را نیز انجام دهید.کافی است به پنل کاربری وردپرس وارد شوید و در قسمت Themes اقدام به جستجوی یک قالب و نصب آن کنید.

شاید سوال کنید هنگامی که می توانیم نصب قالب وردپرس را در پنل مدیریت وردپرس انجام دهیم چه لزومی دارد که نصب قالب بصورت دستی انجام گیرد؟ پاسخ این است که ممکن است شما یک قالب مخصوص و غیر رایگان تهیه کنید و نتوانید آن را در مخزن وردپرس پیدا کنید و باید فایل ZIP آن را به وردپرس انتقال دهید.

شما می توانید این فایل ZIP قالب مخصوص و پولی را در درون پنل وردپرس نصب کنید اما زمانی که حجم آن بیشتر از حد مجاز باشد، وردپرس به شما اجازه نصب نمی دهد و باید دستی آن را نصب کنید.

رفع مشکل سایت با استفاده از cPanel

نوع میزبانی سایت شما مهم است. میزبانی می تواند سرور و یا هاستینگ باشد، باید بدانید که وردپرس شما بر روی چه سیستمی در حال میزبانی است و فایل ها، قالب ها، پلاگین ها و اسناد سایت شما کجا ذخیره می شود.

پنل cPanel فضای میزبانی سایت، یکی از بهترین پنل های موجود در جهان می باشد که محبوبیت خاصی را میان وب‌مستران آماتور و حرفه ای دارد و بسیاری از مردم از این پنل برای میزبانی سایت استفاده می‌کنند و شما می‌توانید به راحتی خطاهایی مانند ۴۰۳، ۵۰۳، ۴۰۴، ۴۰۶ سایت را با استفاده از این پنل از بین ببرید.

رفع مشکل سایت برای نصب قالب

البته رفع مشکل سایت با استفاده از cPanel همیشه جوابگو نیست و بهتر است شما بتوانید با خود سیستم مدیریت محتوای وردپرس کار کنید و مشکلات سایت را خودتان و یا متخصصین مربوطه حل کنند.

در این قسمت، به شما یاد خواهیم داد که چگونه در cPanel به صورت دستی می توانید اقدام به نصب قالب وردپرس کنید. برای نصب قالب وردپرس، به یک فضایی در سی پنل احتیاج دارید! نصب قالب وردپرس به کمک سی پنل،بسیار آسان است و می‌تواند برای شما بهترین گزینه باشد! به هنگام شروع کردن، ممکن است کمی سختی راه را احساس کنید، اما مطمئن باشید پس از چندین بار تکرار کردن این کار،عاشق این روش خواهید شد!

اگر می ترسید که به سایت خود آسیب بزنید، به شما پیشنهاد می دهیم از داده ها و اطلاعات سایت، یک پشتیبان داده / Backup تهیه کنید، همچنین برای این کار نیز می توانید از افزونه های مخصوص استفاده کنید و یا به صورت دستی انجام دهید.

نصب قالب وردپرس به کمک سی پنل

اگر باز هم شما نمی دانید چگونه این کار را انجام دهید، پنل cPanel برای شما امکانی را فراهم کرده است تا بتوانید به راحتی از کل داده هایتان پایگاه داده تهیه کنید. البته استفاده از روش cPanel برای تهیه پشتیبان از اطلاعات زمانی مناسب است که شما در فضای میزبانی تان، فقط یک سایت را راه اندازی کرده باشید.

حال قدم های زیر را برای نصب قالب وردپرس در سی پنل را دنبال کنید.

قدم اول

طبق معمول شما برای هر کاری که می خواهید در فایل های سایت انجام دهید، باید وارد پنل نصب قالب وردپرس خود شوید. به هنگام ورود به پنل cPanel،باید دنبال بخش File Manager باشید و جایگاه این بخش بر اساس جایی است که هاست را خریداری کردید زیرا لایه ها و قالب سی پنل بر اساس علاقه های مدیریت هاستینگ است.

اما شما معمولا می توانید File Manager را به راحتی در  ستون های اول سی پنل پیدا کنید.همانگونه که ذکر شد،ممکن است در جایی که شما هاست تهیه کردید،File Manager به شکل دیگری باشد اما با اندکی جستجو می توانید به راحتی پیدا کنید.

قدم دوم

اگر شما با سی پنل آشنا باشید، مطمئنا می دانید که تمامی فایل های موجود سایت در قسمت Public_Html وجود دارد و شما می توانید در آن جا فایل ها و پوشه های وب سایت را ببینید.

قدم دوم برای نصب قالب وردپرس:

اگر شما در حال حاضر می توانید پوشه ها و فایل های سایت را مشاهده کنید،از سمت چپ صفحه ببینید که در پوشه public_html حضور داشته باشد. به آسانی می توانید تمام محتوای سایت را با باز کردن پوشه wp-content مشاهده کنید.

قدم سوم

فایل ها،اسناد،قالب ها و افزونه ها را می توانید در این قسمت مشاهده کنید،برای نصب قالب وردپرس در سی پنل،بر روی پوشه Themes کلیک کنید و وارد پوشه شوید.

قدم چهارم

به هنگامی که وارد پوشه Themes شدید، می توانید تمامی قالب های فعال و غیر فعال سایت وردپرسی را مشاهده کنید. به هنگام دریافت یک قالب خصوصی و پولی، شما باید فایل ZIP را در پوشه Themes بارگذاری کنید. در بالای صفحه پنل cPanel، گزینه ای را مشاهده می کنید که نوشته شده Upload، بر روی آن کلیک کنید.

قدم پنجم

هنگامی که وارد صفحه Upload شدید، باید فایل ZIP را در کامپیوتر انتخاب کنید و با استفاده از گزینه Select File آن را انتخاب کنید. زمان نصب قالب وردپرس، رابطه مستقیمی با حجم قالب وردپرسی و سرعت اینترنت شما دارد.

زمانی که فایل ZIP به درستی و کامل بارگذاری شد،دوباره به پوشه Themes برگردید.

دلیل نصب قالب وردپرس

قدم ششم

صفحه را مجددا تازه / Refresh کنید و حال باید یک فایل ZIP را مشاهده کنید.

کافی است بر روی آن کلیک راست و گزینه Extract را انتخاب کنید.

به هنگام انتخاب گزینه Extract برای شما صفحه ای باز خواهد شد و از شما سوال می کند که کجا می خواهید این فایل را استخراج کنید، اگر شما می خواهید در پوشه Themes فایل را استخراج کنید کافی است آدرس زیر را وارد کنید.

public_html/wp-content/themes

حال می توانید ببینید که فایل ZIP در حال استخراج شدن است.

پس از اتمام استخراج فایل ZIP،کافی است صفحه را تازه / Refresh کنید تا پوشه قالب موردنظر را ببینید.