معدن طلای Kalgold

MarkazeDarsDefault.jpg

– موقعیت

این معدن در ۵۰ کیلومتری جنوب غرب Mafikeng در ایالت North-West آفریقای جنوبی و در ۳۰۰ کیلومتری غرب ژوهانسبورگ واقع شده است. معدن Kalgold در عرض جغرافیایی ۲۶ درجه و ۱۰ دقیقه جنوبی و طول جغرافیایی ۲۶ درجه و ۱۴ دقیقه شرقی در ناحیه قابل دستیابی بین Mafikeng و Vryburg قرار گرفته است. مساحت منطقه مورد معدنکاری این معدن ۶۱۵ هکتار است.

تاریخچه

کانسار طلا در Kalgold بوسیله شرکت خصوصی Shell South Africa در سال ۱۹۹۱ در ادامه برنامه های اکتشافی متمرکز شده بر روی کمربند شیست سبز آرکئن در گروه Kraaipan کشف گردید. در سال ۱۹۹۵ مطالعات امکان سنجی بوسیله شرکتWest Rand Consolidated Mines انجام شد و گسترش بهره برداری های روباز در جولای ۱۹۹۶ انجام شد.

معدن Kalgold شامل معدن روباز Kalgold و قسمت های همراه می باشد. معدن Kalgold دارای یک کارخانه فرآوری به نام کارخانه ذوب فلزات بوده که تمام مواد اولیه این قسمت از معدن روباز فراهم میشود.

درسال ۲۰۰۴ بهره برداری های معدن Kalgold، تقریباً ۳ درصد کل فروش شرکت Harmony را شامل میشود.

– زمین شناسی

معدن Kalgold روی کمربند شیست سبز Kraaipan که نوعی تشکیلات شیست سبز حاوی طلا است، قرار گرفته است. این کمربند دارای ساختارهای تغییر شکل یافته در واحدهای مجزای از هم میباشد. در حین معدنکاری این ناحیه، ۶ زون ساختاریکانی زایی تشخیص داده شد. چندین زون کانی زایی اضافی که در این ناحیه قرار گرفته اند، هم مورد ارزیابی واقع شدند.

اولین زون مورد استخراج زون D بوده که مورد معدنکاری روباز قرار گرفته است. کانسار زون D دارای طول ۱۴۰۰ متر و دارای ضخامت متغیر بین ۴۰ متر در جنوب و ۱۵ متر در شمال است. کانی زایی طلا در این ناحیه همراه با پیریت و پیروتیت، جایگزینی کانی ها درون تشکیلات سنگ آهن نواری و رگه های کوارتز درون سنگ آهن انجام می شود.

– معدنکاری

فعالیت های معدنی در معادن Kalgold به صورت روباز انجام میشود.

معدنکاری اولیه در معادن Kalgold با حجم مناسب و عیار بالای تولیدات بدست می آید.

– فرآوری

در سال ۲۰۰۱، معادن Kalgold عمل CIL و لیچینگ را به انجام می رساند. شرکت Harmony فعالیت heap leach را در جولای ۲۰۰۱ متوقف کرد و هیچ طلایی استحصال نشد. کانسنگ مطابق با درجه عیاربندی از معدن به محل ذخیره سازی حمل شد. پایین ترین عیارمعدن به عنوان باطله نگهداری میشود.

در ادامه خردایش های اولیه، کانسنگ طی چهار مرحله خرد میشود. یک آسیاب گلوله ای و یک تانک لیچینگ به تجهیزات موجود اضافه میشوند.