یادگیری زبان روسی از طریق بازی های کامپیوتری

یادگیری زبان روسی بسیار دشوار است. قواعد کلی روسی و زمانهای عجیب و غریب این زبان را در اختیار داری و از شماره های روسی که دیگه نگو…. خوشبختانه , همه چیز سخت نیست. راه های زیادی وجود دارد که در واقع یادگیری زبان روسی را آسان می کند,  مثل نبود حرف معین یا قاعده های جنسیتی اسم ها.

آموزش زبان روسی به کمک بازی های ویدیوئی روسی

من در سرزمین های آخر دنیا پرسه زدم, به سمت شورشیان شلیک کردم و حتی زنان دوشیزه ای را که در درسر بودند, نجات دادم.

در حالی که تمام مدت مهارت زبان روسی خود را افزایش میدادم.

میتوانم ساعتها از دلایل کارکرد مفید بازی های ویدیویی برای یادگیری زبان روسی صحبت کنم (تا وقتی که شما دیگر کال اف دیوتی با سرور روسی بازی نکنید) اما حسی به من میگوید که شما میخواهید بدانید, بهترین بازی ها برای یادگیری زبان روسی کدامند ,درسته؟

چرا بازیهای ویدیویی راه مناسبی برای آموزش زبان روسی است؟

قبل از هرچیز, در اینجا چند نکته درباره جذابیت های آموزش زبان روسی با بازیهای ویدیویی ,آورده شده:

۱: یادگیری زبان روسی در این روش به نوعی سرگرمی میشود.

۲: براحتی می توانید صدها ساعت صرف یادگیری کنید.

۳: نیاز دارید که زبان را یاد بگیرید وگرنه نمیتوانید ماموریت آن بازی را تمام کنید.

۴: دانش بیشتری کسب میکنید چون کاملا روی بازی تمرکز دارید.

۵: و اگر تازه وارد هستید: صدای روسی + زیرنویس انگلیسی= حال همه چیز را در اختیار دارید.

یک نکته اینکه بعضی از سازمانها (CEFR) ادعا میکنند که هر کسی تقریبا باید ۱۱۰۰ ساعت زمان صرف کند تا زبان روسی اش عالی شود (B2), اگر قرار ست چنین کاری بکنید میتوانید آن را سرگرم کننده کنید.

پس, بدون اطلاعات اضافی تر در اینجا ۵ بازی یا مجموعه برتر ویدیویی آورده شده.

توجه: بازیهای زیاد دیگری هم وجود دارد, اما من در اینجا آنهایی را قرار دادم که فایل صوتی به زبان روسی داشته باشند و بازی شان جذاب باشد. من بعضی از بازیها را فقط با متون روسی امتحان کردم, اما نتوانستم به همان خوبی بازیهایی را که به زبان روسی صحبت کنند, انجام دهند. اگر شما فقط میخواهید بخوانید, پیشنهاد میکنم بعنوان اولین کتاب, با هری پاتر آغاز کنید.

5 بازی جذاب برای آموزش زبان اسپانیایی

همه این بازیهای ویدیویی داستان های جالبی دارند. در این چند سال اخیر متوجه شده ام( همانطور که بزگتر و شاید پر مشغله تر شدم؟) تمرکز و توجه من بیشتر از خود بازی به سمت بازیهای داستانی کشیده شد که شما نیاز دارید شخصیت خود را تا بی نهایت بالا ببرید. بازیهای سطح بالا اغلب گفتگو ودیالوگ زیادی ندارند, در حالیکه بازیهای داستانی, دارند و این خودش برای تقویت زبان عالی است.

بازیهایی با داستان خوب بیشتر شبیه تماشای یک فیلم جذاب است. بیشتر تعاملی . شما می توانید یک ساعت در روز بازی کنید (بعد ازکار/ مدرسه), و آنرا در دو هفته به اتمام برسانید – بدون اینکه لطمه ای به زندگی اجتماعی شما بزند.

  1. مترو ۲۰۳۳ ( و آخرین نور جانشین او)

پادشاه مطلق بازیهاست وقتی صحبت از بازیهای ویدیویی روسی میشود. شما نقش آرتیوم را در مسکو آخر زمان بازی می کنید. جنگ اتمی تمام موجودات زنده روی کره زمین را از بین برده است, بجز ۴۰۰۰۰ انسانی که تصمیم گرفتند از موشک های هسته ای در عمق متروی زیرزمینی مسکو پنهان شوند.

این بازی یک طرح خطی را دنبال می کند که شما میان ایستگاه های مترو (که هرکدام فرهنگ و متحدین خود را دارند) سفر میکنید, به شورشیان شلیک میکنید, حتی از روی زمین بالاتر میروید تا از مناظر نفس گیر مسکوی ویران شده لذت ببرید.

لذت آموزش زبان روسی با این بازی ویدیویی تجربه ای فوق العاده است خصوصا اگر شما قبلا در مسکو بوده باشید و با متروی آن سفر کرده باشید. شما همان مکانهای آشنا را خواهی دید- فقط با نورهای کاملا متفاوت.

بیشتر مردم حدود ۱۰ تا ۲۰ ساعت را به این بازی اختصاص خواهند داد, که این برای آنهایی که دوست دارند بازیهای ویدیویی را بخاطر لذت بردن از داستان خوبش بازی کنند, اما نمیخواهند وقت زیادی را صرف پیش رفتن در مراحل یا انجام ماموریت های بیشتر شخصیت بازی شان کنند, یک بازی ایده ال کند.

  1. مجموعه ویچر

مترو برای افرادی که یک داستان کوتاه میخواهند بسیار عالیست. اما اگر شما یک جهان گسترده میخواهید که بتوانید صدها ساعت آنجا وقت بگذرانید, پس مجموعه ویچر مخصوص شماست.

این بازی درباره گرالت, یک ویچر( شورشی ), که پول دریافت می کند تاکارهای خلاف انجام دهد و هیولاها را بکشد. بازی در زمان قرون وسطی با هیولاها و موجودات جادویی دیگر, اتفاق می افتد.

من فقط سری دوم را بازی کرده ام, اما دوستان می گویند نسخه سوم بدون شک ارزش بازی کردن دارد.

پس اگر شما به بازی هایی با نقش های جادویی علاقه مندید, ویچر برای شماست.

نکته: سه بازی در این مجموعه وجود دارد, اما لزوما نیازی نیست که برای بازی کردن از اول تا سوم, بترتیب همه را بازی کنید. هرکدام ازآنها میتواند به روش خودش بازی شود. اما اولین قسمت به راستی

شروع خوی برای عرضه نمایی است.

از آنجاییکه ویچر بر پایه اسطوره های لهستانی ساخته شده, برای یادگیری زبان روسی با این بازی ویدیویی, فایل صوتی به زبان روسی آن به بازار عرضه شده. بنابراین من شدیدا پیشنهاد میکنم زبان روسی این بازی را فعال کنید.

یک موضوع مهم دیگر درباره مجموعه ویچر اینست که این بازی بسیار محبوب است. پس احتمال آن وجود دارد که قبل از این آن را بازی کرده باشید. شاید بنظرتان چندان جالب نیاید, اما در واقع اینطور نیست.

این بازی ارزش دوباره بازی کردن را دارد, و این حقیقت که شما در حال حاضر که از طرحش کم و بیش آگاهی دارید, موجب میشود وقتی که فقط به زبان روسی است ساده تر آن را درک کنید. اگر شما قبلا این بازی را انجام داده اید, اینبار شما را به چالش این بازی همراه صوت و نوشته به زبان روسی دعوت میکنم.

 

  1. استاکر

سومین بازی برای آموزش زبان روسی با بازی های ویدیویی, یکی از کتابهای افسانه ای- علمی روسی که درجه بالایی در اتحادیه سویت دارد, roadside picnic نام دارد. بعد از رویدادی به نام “عیادت”, شش مکان در روی زمین به مکانهای ماوراء طبیعی تغییر کردند.

این مناطق پدیده های عجیب را در معرض نمایش میگذارند, که توسط دانشمندان درک نشده اند. این مناطق, سر راه کسانی که وارد آن میشوند, حوادث و خطرات جدید را قرار میدهد. همچنین, حقایق عجیب ولی با ارزشی در آنجا یافت  می شود.

بازی های استاکر بر پایه Roadside Picnic است و در بازی ها شما نقش استاکر دارید(شخصیت های که در منطقه ممنوعه میروند و سعی میکنند چیزهای ارزشمند را غارت میکنند ,با این اسم (استاکر)همدیگر را صدا میزنند).

در بازی ها ,اطراف مناطق را میروید, با شورشیان و استاکرهای دیگر مبارزه میکنید. بازی ها کمی قدیمی تر هستند اما خیلی میتوانند سرگرم کننده باشد.

نکته جالب دیگر, وجود ماموریت های زیاد است که موجب میشود تا زمانی که دوست دارید به بازی ادامه دهید.

  1. پاتولوژیک

این بازی یکی از عجیب ترین بازی ها در این لیست است. بازی در یک شهر کوچک که ساکنینش به وسیله “طاعون شن” بیمار شدند, انجام میشود. شما باید کشف کنید که موضوع چیست و چطور آن را متوقف کنید. شما میتوانید به عنوان یکی از سه شخصیت ,(bachelor),(Haruspex) یا (Devotress) بازی کنید. داستان هر سه شخصیت یکی است اما با نگرشی مختلف.

بازی میتواند بسیار ترسناک باشد و هدف شما ۱۲ روز زنده ماندن در شهر است.

من چیزی از داستان را لو نمیدهم اما اگر بازی ای را دوست دارید, این مورد میتواند کاملا با دیگران فرق داشته باشد و در کل از آن دست نمیکشید, پاتولوژیک را امتحان کنید.

۵: بایوشاک بیکران

اگر قبلا بازی های ویدیویی انجام داده باشید,  به احتمال زیاد حداقل یکبار بایوشاک را بازی کرده اید. برای کسانی که بایوشاک بیکران را نمیشناسند ,این بازی در یک شهر در حال پرواز به نام (Columbia) اتفاق می افتد. این شهر در قرن گذشته به عنوان یک آرمان شهر ساخته شده اما همه چیز خراب میشود و حال شما باید شهر را نجات بدهید یا خرابش کنید؟

چیزی که خیلی از مردم نمیدانند, وجود داشتن نسخه صوتی روسی این بازی است. هر چند اگر در روسیه (یا هر کشور روسی زبان) نباشید, خرید بازی سخت است. پیشنهاد من این است که در گوگل سرچ کنید تا ببینید میتوان آن را در سایتی پیدا کرد و اگر از قبل بازی را دارید, سعی کنید زبان آن را طبق سازنده بازی(gamemaker) عوض کنید.

این بازی میتواند با بازی مترو مقایسه شود زیرا این بازی هم با تیراندازی با یک داستان عالی ست که میتواند ۱۰ تا ۲۰ ساعت بازی کند.

در آموزش زبان روسی با بازی های ویدیویی, شما چه بازی روسی ای را امتحان خواهید کرد؟

بسیار خب ,این از بازی ها. پنج بازی ویدیویی که برای بازی عالی هستند اگر شما بخواهید به کمک آنها زبان روسی یاد بگیرید. تریلر ها را برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر نگاه کنید, در اینجا هم خلاصه ی سریعی از بازی ها آورده شده:

۱:مترو ۲۰۳۳– تیراندازی بعد از عصر آخرالزمان که در متروهای مسکو اتفاق می افتد.

۲:مجموعه ویچر– یک بازی با نقش آفرینی در یک فضای باز در یک دنیای قرون وسطایی و جادویی

۳:استاکر– تیرانداز بعد از عصر آخرالزمان

۴:پاتولوژیک– بازی ترسناک در یک شهر عجیب که باید ۱۲ روز زنده بمانید

۵:بایوشاک:بیکران– تیراندازی که در یک آرمان شهر در حال پرواز قرار داده شده

حال شاید تعجب کنید…

 

آیا با بازی کردن ، زمان شما تلف می شود؟

هر چند بازی کردن محبوب تر شده اما هنوز بسیاری از مردم آن را وقت تلف کردن میدانند و از بعضی جهات درست است. اگر تنها کاری ست که میکنید پس بهتر است که بازنگری ای در ایده خود داشته باشید.

اما اگر کارتان را در شغل خود یا مدرسه به درستی انجام می دهید پس بازی کردن کمی بعد از کارتان یا آخر هفته ها خیلی ایده ی عالی است.

اگر هنوز مثل من هستید, وفتی میخواهید بازی کنید گاهی گناه کار شناخته میشوید. در کل,فعالیتهای زیاد دیگری وجود دارند که میتوانید انجام دهید و راه های دیگر هم هستند که میتوانید زبان یاد بگیرید.

اگر واقعا از بازی های ویدیویی لذت میبرید اما دیگر مثل قبل نمیتوانید بازی کنید, به شما پیشنهاد میکنم یکی از بازی هایی که در بالا اشاره کردیم را به زبان روسی امتحان کنید. این به من بسیار کمک کرد تا خودم را متقاعد کنم که من با هدف وقت میگذراندم در حالی که واقعا کار سرگرم کننده و مفیدی انجام میدادم.

عوض کردن زبان بازی به زبان روسی به من اجازه داد تا شکل نگرشم را عوض کنم:

بازیهای ویدیویی هدر دادن زمان است >>>  آموزش زبان روسی با بازیهای ویدیویی, تمرین شنوایی روسی ,مهارت های خواندن ,یادگیری کلمات جدید و در عین حال آسودگی را در اختیارم گذاشت.

و بیایید قبول کنیم که چه چیز سرگرم کننده تر است؟ مرور کتاب خاک گرفته ی گرامر برای ساعتها یا اینکه بخواهید دنیا را نجات بدهید؟