لوکال بیت کوینز چیست؟

لوکال بیت کوینز (LocalBitcoins) یک شرکت استارت آپ می باشد که در هلسینکی در کشور فنلاند واقع شده است . خدماتی که ارائه می دهد این است که معاملات بیت کوین را بدون در نظر گرفتن واحد پول محلی تسهیل می کند . کاربران اقدام به قرار دادن تبلیغات خود در وبسایت می کنند و این امکان را دارند که در آنجا نرخ خود را برای خرید و یا فروش بیت کوین مشخص نمایند . بقیه‌ی کاربران این آگهی ها را مشاهده می کنند و در صورت تمایل قادرند ملاقاتی را با فروشنده به منظور خرید بیت کوین با پول نقد یا پرداخت آن به طور آنلاین توسط بانک ، بگذارند . لوکال بیت کوینز یک فضایی برای امتیازدهی دارد و همینطور دارای طرزکاری جهت بازخورد برای کاربران است و علاوه بر این ، خدمات سپرده گذاری و پیگیری مشکلات را نیز دارا می باشد . لوکال بیت کوینز از ماه دسامبر سال ۲۰۱۳ ، تقریبا ۱۱۰،۰۰۰ تریدر فعال با حجم معاملات ۱۴۰۰ تا ۳۰۰۰ بیت کوین در روز دارد .

تاریخچه‌ی لوکال بیت کوینیز

در ماه ژوئن سال ۲۰۱۲ ، لوکال بیت کوینز از جانب Jeremias Kangas به تاسیس رسید . او تا آخر سال ۲۰۱۲ ، اقدام به راه‌اندازی یک سیستم سپرده گذاری نمود . شروع درآمد زایی شرکت از ابتدای سال ۲۰۱۳ بود .

در ماه آوریل سال ۲۰۱۴ ، این شرکت بیان کرد که تصمیم دارد تا اقدام به تولید دستگاه های خودپرداز ارزان قیمتی برای بیت کوین نماید . در همان ماه ، لوکال بیت کوینز دارای نقص امنیتی بود . به طور مثال در آن دوران ۳۰ بیت کوین به ارزش ۱۵ هزار دلار از کاربرانش سرقت شد .

در دسامبر ۲۰۱۴ اداره نظارت مالی فدرال آلمان در خصوص مسائل مرتبط با صدور مجوز با لوکال بیت کوینز تماس گرفت و از لوکال بیت کوینز درخواست کرد تا فعالیتش را در آلمان متوقف نماید . لوکال بیت کوینز پاسخ داد :

هم‌اکنون تقریبا ۸۰۰۰ کاربر فعال از آلمان مشغول استفاده از خدمات لوکال بیت کوینز می باشند .

در فوریه ۲۰۱۴ دو فرد از فلوریدا به نقض قوانین پولشویی با بهره‌گیری از لوکال بیت کوینز متهم شده بودند . در آوریل ۲۰۱۶ دو فرد دیگر از لوئیزیانا در آمریکا (که یک معاون سابق و پسرش بودند) مجرم اعلام شدند و مجبور به پرداخت نمودن پول به وسیله‌ی یک طرح مالی دیگر به جز پرداخت بیت کوین شدند . آنها لوکال بیت کوینز را به منظور تبلیغ خدماتشان مورد استفاده‌ قرار دادند .

در آگوست ۲۰۱۶ لوکال بیت کوینز بیان نمود ، ۱ میلیون و ۳۵۰ هزار نفر از ۲۴۹ کشور گوناگون مشغول استفاده کردن از پلتفرم لوکال بیت کوینز می باشند و حجم تراکنش ها در هفته ۱۴ میلیون دلار بوده است .

در سپتامبر ۲۰۱۶ ، بعد از اینکه وزارت مالی روسیه اعلام کرد استفاده از بیت کوین جرم است دسترسی و استفاده از لوکال بیت کوینز از این کشور به وسیله‌ی Roskomnadzor بسته شد که بدین ترتیب لوکال بیت کوینز اقدام به ارائه‌ی دستورالعملی برای کاربران در خصوص اینکه به چه صورت بتوانند محدودیت دسترسی را دور بزنند ، فرستاد .

در سپتامبر ۲۰۱۷ لوکال بیت کوینز بیان نمود که برای کاربران “Bcash Holding” را مورد پشتیبانی قرار می دهد ، ولی کاربرانی را که اقدام به نگهداری بیت کوین هایشان در هنگام فورک بیت کوین می کنند ، مورد پشتیبانی قرار نخواهد داد .

در ۷ دسامبر ۲۰۱۷ ، دیگر کاربران جدید ثبت نام نشدند و اینکار متوقف شد و دلیل آن در نظر گرفتن ترافیک سایت بیان شد .

جمع‌بندی

این وبسایت خدماتی ارائه می دهد که موجب تسهیل مبادله بیت کوین میان کاربران می شود که بدین وسیله هر فردی می تواند با فرد دیگری بیت کوین مبادله نماید . علاوه بر این ، این سایت برای اشخاصی که برخی اوقات اقدام به انجام مبادله‌ می‌کنند ، حریم خصوصی در نظر می گیرد . این سایت طوری عمل می کند که سیستم سپرده را مورد استفاده قرار می دهد و انتقال بیت کوین بعد از دریافت وجه در حساب فروشندگان انجام می شود . 

منبع : wikipedia