ساخت دستبند اژدها

نخستین بار در سال ۲۰۰۸ بود که مجموعه NAGA با این عنوان معرفی شد. قطعات این مجموعه در واقع حاصل کار فیگوراتیو یک طراح جواهر خوش ذوق است که سال ها تجربه کاری با شرکت جان هاردی را در کارنامه دارد. ایده ساخت این مجموعه از یک افسانه قدیمی شرقی منشا گرفته است.بر اساس این افسانه، اژدهایی باستانی عاشق یک مروارید می شود و هروز برای دیدن آن مروارید به عمق دریا می رود.

جواهرفروشی جان هاردی با ترکیب عناصر اصلی این افسانه یعنی اژدهای اساطیری، مروارید و توجه به این نکته که در فرهنگ شرق آسیا، اژدها نماد رفاه و آسایش است،در سال ۲۰۰۸ اقدام به ساخت سری جواهراتی کرد که موفقیت چشمگیری را به همراه داشت،به همین دلیل وی به ادامه طراحی این مجموعه جواهرات پرداخت و عناصر مختلف مانند نقره، طلای زرد و سفید را به همراه انواع سنگ های قیمتی درکنار هم گذاشت تا شاهکارهای هنری بوجود آید.آخرین قطعه جواهر از این مجموعه که به تازگی رو نمایی شده، دست بندی است که تصویر آن را در زیر می بینید.  

این دستبند از نقره مرغوب ساخته شده است و بر روی سر اژدها و حلقه از سنگه ای قیمتی مختلفی استفاده شده است. گوهر های این قطعه همگی از خانواده یاقوت ها هستند. چشم اژدها از یاقوت سرخ و در قسمتی از سر اژدها که به سیاه رنگ است از یاقوت سیاه که گوهری بسیار کمیاب است استفاده شده و قسمت گوش و حلقه از جنس یاقوت سفید یا همان یاقوت بی رنگ (Colorless Sapphire) شکل گرفته اند. قیمت اعلام شده برای این دستبند بی نظیر معادل ۴ هزار و ۴۹۵دلار آمریکاست.

بیشتر بخوانید :   آشنایی با رشته گرافیک