سبک جدیدی از جواهرات

MarkazeDarsDefault.jpg

جواهرات زیبای “چنل” واقع در خیابان “پلیس وندام place vendome” در قلب دنیای اقلام لوکس می‌درخشند، مکانی که در آن دستان ماهر و توانا ایده‌ها و طرح های مبتکر و خلاق را تحقق می‌بخشند. 

خانم چنل با عرضه اولین کلکسیون خود به نام “بی جوکس دو دایموند Bijoux de Diamonds” در سال ۱۹۳۲ به عنوان طراح قدرتمند در عرصه صنعت جواهرات مطرح شد، هنرمندی که بر آثار فوق‌العاده و استثنایی‌اش جلوه‌ای لوکس و تجملی بخشیده و معتقد است باید در کالبد هنر فرانسه حیاتی نوین و تازه بدمد.
او کلکسیون خود را در عصری ارائه داد که جامعه با بحران اقتصادی رو به رو شده بود. در چنین شرایطی با جسارت تمام اولین کلکسیون خود را که به طورکامل به الماس مزین شده بود ارائه کرد و به این ترتیب جواهراتی با زیبایی منحصر به فرد در قلمرو تولید، پیشتاز و پیشگام شدند. 
امروزه چنل با حفظ روحیه ابتکاری‌اش، سعی دارد به بهترین وجه به تفسیر زیبایی‌ها و جلوه‌های گویای آن بپردازد و برای تحقق چنین خواسته‌ای از بهترین کارگاه‌های پاریس بهره می‌جوید. 

مراکز عرضه جواهرات خیره کننده چنل همواره چشم به نوآوری و ابتکارات جدید داشته است و گرایش به تنوع در تمامی آثار گویای چنین حقیقتی است. خلق مجدد و هرچه با شکوه‌تر دنیای مرموزی که هویت و شخصیت واقعی خانم چنل را آشکار می‌کند. 

چنل در کارگاه‌های تولیدی‌اش واقع در پاریس، سعی دارد در طرح های مختلفی همچون حلقه و یا گردن‌بندهایی ویژه شب به تعبیر هر آنچه نامحسوس و نامشهود است بپردازد و همواره خواهان به کارگیری مهارت و تخصص در عرضه طرح‌هایی دقیق و با کیفیتی مطلوب است. عرضه کلکسیون‌های جدید سبب استمرار جریان نوآوری می‌شوند و خلاقیت را با سمبل‌های برجسته و جاودان دنیای تجارت در هم می‌آمیزند.

“کوکوچنل” آثاری را به نمایش می‌گذارد که در آن جواهرات واقعی با سنگ‌های شیشه‌ای، مرواریدهای بدل و سنگ‌های مصنوعی رنگی ترکیب می‌شوند. امروزه جواهرات چنل از طلا، پلاتینیوم، سنگ‌های قیمتی، مروارید و دیگر سنگ‌ها ساخته شده‌اند و ممکن است مواد دیگری نیز همچون فلزات و یا سنگ‌هایی مانند سرامیک در ساخت آن‌ها به کار گرفته شوند. 

چنل به کیفیت مواد فوق اهمیت بسیاری می‌دهد. زیبا بودن و کمیابی آن‌ها از جمله مواردی است که بیش از هر چیز دیگر در مد نظر قرار دارد. به کارگیری سنگ‌های قیمتی و مرواریدهای بی عیب و نقص از منابع مختلف از جمله اهداف این شرکت است. 

“الماس” سنگ محبوب خانم چنل جواهری جاودان و تغییر ناپذیر است. درخشش قیاس ناپذیر، کمیابی، جذابیت و زیبایی بی نظیر این سنگ بر جامعیت آثار او می‌افزود. 
در نوامبر سال ۱۹۳۲ اولین کلکسیون جواهرات چنل مرکب از قطعات جواهر مزین به الماس به کار رفته در فلز پلاتینیوم عرضه شد.
امروزه، طرح های چنل الهام گرفته و بازتاب سبک کلاسیک می‌باشند، اما نگرش معاصر و آینده نگری طراح به طرز شگفت انگیزی بر جذابیت و جلوه جواهرات افزوده است و آنان را به ترکیبی بی نظیر تبدیل کرده است.  

استمرار ابتکارات و هنرمندی و مهارت سازندگان به جواهرات چنل شهرتی جهانی بخشیده است.

نوآوری 

خلاقیت سرچشمه تفاوت و تنوع آثار بی نظیر چنل است. در شرایطی که تولید مجدد طرح‌های گذشته و نوآوری مد نظر می‌باشد، موضوعاتی که سمبل هویت جواهرات تجاری می‌باشند، بیانگر روحیه مبتکر این گونه طرح‌هاست.

خصوصیاتی همچون قابلیت انعطاف و تغییر پذیری که به کلکسیون ۱۹۳۲ چنل اصالت خاصی می‌بخشد، بازتاب آزادی فنی و هنری است که همواره در آثارش به چشم می‌خورد.

کلکسیون‌ها 

حلقه‌های کلکسیون “آلترا Ultra” مرکب از اجزایی همچون: الماس، طلای سفید ۱۸ عیار، سرامیک سیاه یا سفید، طرح‌های ساده و تناقضات چشمگیری را در معرض دید قرار می‌دهد. 

قطعات روح انگیز و درخشان ساخته شده از کریستال “راک Rock”، سفایر، پلاتینیوم، طلای سفید و مرواریدهای تاهیتی و ژاپن، کلکسیون “کامتیس cometes” را شکل می‌دهند. حلقه‌ها، انگشترها، گوشواره‌ها، گل سینه با گردن‌بند و آویزها در مجموع طرح‌های زیبایی هستند که کاربرد الماس در آن‌ها برجستگی و جلوه ظاهریشان را چشمگیرتر می‌کند.

کلکسیونی مرکب از حلقه، گوشواره و آویزهای مختلف با خطوط مورب جذابشان جواهرات “ماتیلسی چنل Matilesse chanel” را از دیگر نمونه‌ها متمایز می‌سازند. الماس‌های آویخته و برجستگی‌های الماس گونه‌ای از طلای سفید، آویزها و گوشواره‌ها را شکل می‌دهند.
حلقه‌ها بیانگر طرح خطوط مورب مزین به الماس هستند که در درون طلای سفید و زرد تعبیه شده‌اند. 

این کلکسیون الهام گرفته از عشق “کوکوچنل” به اشکال کروی مانند، گل “کاملیا” و تکامل منحصر به فرد آن است. علاوه بر آن حلقه‌ها، آویز، گوشواره‌هایی زیبا از طلا وجود دارد که مجموعه آثار چنل را تکمیل می‌کنند و به طور معمول مزین به الماس، آکوامارین، سفایر، تورمالین و الماس‌های شکلاتی هستند. این کلکسیون نیز مشابه کلکسیون‌های دیگر چنل ترکیبی زنانه از سنگ‌های رنگی، سفایرهای متنوع، مرواریدهای “فرش واتر” و طلای سفید، زرد، صورتی را به نمایش می‌گذارد. وجود دست‌بند، گردن‌بند، آویز و گوشواره و حلقه‌های محسور کننده، این کلکسیون را کامل‌تر می‌کنند.

کلکسیون “المنت دی چنل Element de chanel” حاوی قطعات فوق العاده چشمگیری است. از جمله گردن‌بندی از طلای سفید در کنار آبشاری از آویزهای ثابت الماس که از الماسی واقعی در قسمت مرکزی آویزان شده‌اند و حلقه‌های با شکوه از مرواریدهای ساوت سی که در میان الماس‌ها و طلای سفید احاطه شده است.
رنگ و طرح در کلکسیون “کوکوچنل ” در بهترین شرایط خود به نمایش گذاشته شده‌اند. سنگ‌های تعبیه شده در درون قالب‌های ویژه و گل‌های مختلف بیانگر یکی از دیگر خصوصیات این کلکسیون است. 

آکوامارین، پریدوت، سیترین، آماتیست، سفایرهای رنگی، تورمالین، “ایولیتز iolites” و مرواریدهای کرم رنگ فرش واتر با الماس‌ها و طلا به ایفای نقش پرداخته و جاذبه زنانه و فرح بخشی را به جواهرات می‌بخشند.

جواهرات “وین تیج چنل Vintage chanel” الهام گرفته از جواهرات “بیزانس” و “باروک” هستند. سیمایی برجسته و چشمگیر توأم با جذابیتی زنانه، سال‌ها است که نظرها را به این نوع سبک ساخت معطوف داشته است. کاربرد این جواهرات علیرغم آن که متداول و معمول شده است، برای خریدار پر هزینه محسوب می‌شود زیرا علاوه بر نوآوری از ظرافت‌های خاصی در طرح نیز بهره‌مند است. 

هر یک از کلکسیون‌های مزبور از شهرت فوق‌العاده‌ای برخوردارند و به راستی اثری هنری به شمار می‌آیند. چنل در آثار افسانه‌ای و شیک خود به تصویر زمان تا دوران مرگش می‌پردازد. امروزه ساخته‌های چنل بیانگر زیبایی‌های جاودان و جاذبه‌هایی شگفت انگیزی است که او در تمامی مدت عمرش شیفته‌شان بوده است.