]-->lang="fa-IR"> بررسی حرفه ای درس زیست شناسی | مرکز درس

بررسی حرفه ای درس زیست شناسی

بررسی درس زیست شناسی 

در این مقطع ما قصد داریم که درس زیست شناسی را برای شما در وبسایت مرکز درس مورد بررسی قرار دهیم تا داوطلبان کنکور بتوانند به راحتی به سوالات این درس در کنکور جواب بدهند و همچنین درصد بالایی از این درس را هم بتوانند بگیرند تا در انتخاب دانشگاه مورد نظر مشکل خاصی نداشته باشند.

زیست شناسی کنکور

تحلیل زیست کنکور ۹۶

افزایش تعداد سخت ترین سوالات زیست شناسی کنکور

سوال‌های شمارشی سخت ترین سوالات زیست هستند که پاسخگویی به این سوالات واقعا وقتگیر و دشوار هست. ۷ عدد سوال شمارشی در سوالات امسال وجود داشت که نسبت به سال 95، ۲ تا بیشتر شده.

طرح سوال از مباحثی که نادیده گرفته می‌شدند

کنکور 96 طراحان توجه بیشتری به قسمت هایی کردند که دانش آموزان کمتر به اون قسمت‌ها توجه لازم رو داشتند. طراحی ۴ سوال از فصل ۳ و ۴ پیش دانشگاهی نمونه بارز این موضوع هست. در کنکور ۹۶ به مطالبی از کتاب درسی اهمیت داده شده که سال‌های قبل کمتر مورد توجه قرار گرفته بود (مثل سوال ۱۶۵ که از فصل ۱ زیست ۱ بود و سوال ۱۶۸ که مربوط به رده ‏بندی جانوران هست)

استفاده از بدترین نوع قید‌ها در طراحی سوالات

مثل کنکور ۹۵ «هر ، همه و به طور معمول» بیشترین تعداد قیدهای امسال رو شامل می‌شدند، صد البته که اینگونه قیدها پاسخگویی به سوالات رو با دشواری زیادی همراه می‌کنند.

افزایش تعداد مسائل ژنتیک

کنکور 96 کسانی که مسائل ژنتیک رو نادیده گرفته بودند آسیب بیشتری می‌بینند. تعداد مسائل به ۵ سوال افزایش پیدا کرده، این موضوع نشون میده که طراحان سال به سال خارج از چارچوب معمول سوالات رو طراحی می‌کنند.

بیشتر بخوانید :   ۱۱ نکته کلیدی نرم افزار ایلوستریتور

توجه بیشتر به اشکال و فعالیت‌های کتاب درسی

چندین سوال مطرح شده از فعالیت‌ها و شکل‌های کتاب درسی اهمیت بالای توجه تمام مطالب کتاب درسی را نشان می‌دهد.

تلگرام
ساسان سروشه

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*