چرا قانون کپی رایتینگ اهمیت دارد؟

اهمیت کپی‌ رایتینگ

توضیح دقیق این‌که کپی‌ رایتینگ چیست کار سختی است؛ درغیراین‌صورت، هرکسی در اولین نگاه متوجه معنی آن می‌شد. خوشبختانه قرار نیست مفهوم آن همیشه مبهم بماند.

صاحبان برندهای تجاری، متخصصان کپی‌رایتینگ را استخدام می‌کنند تا آنان همه امورات را باتوجه به نیازهای شرکت‌ها از ایجاد وبلاگ و مقاله نوشتن گرفته تا تولید محتوا و شرح محصولات انجام‌دهند. درحال حاضر، حوزه کپی‌رایتینگ در فضاهای آنلاین به سرعت در حال رشد است.

کپی‌رایتینگ چیست؟

داشتن وبسایت ملزم به داشتن به محتوای با کیفیت نبز است، به همین علت در سراسر دنیا به‌طور باورنکردنی کپی‌رایترهای ماهر را استخدام می‌کنند.

چرا کپی‌رایتینگ مهم است؟

حال که به سوال «کپی‌رایتینگ چیست» پاسخ داده‌ایم، به این موضوع که چرا همه شرکت‌ها از کپی‌رایتینگ استفاده می‌کنند می‌پردازیم؟ هرروزه، بیش از ۲۷ میلیون محتوا در وبسایت‌ها به اشتراک گذاشته‌می‌شود.

این عدد بزرگی است و کار سختی به نظر می‌رسد که در میان این تعداد محتوا در همه زمان‌ها دیده شویم؛ بنابراین، شرکت‌ها برای به‌دست‌آوردن رتبه بهتر در گوگل، جلب مشتریان بیشتر و تقویت برند تجاری‌شان بیشتر و بیشتر به کپی‌رایترها روی می‌آورند.

درواقع، کپی‌رایتینگ نوعی بازاریابی درونگرا است که به‌طور معمول با هنر استفاده از کلمات، مخاطبان را ترغیب می‌کنند تا به صورت خودآگاه یا ناخودآگاه به سمت خرید یا استفاده از محصولات و خدمات کسب و کار مورد جذب شوند.

به‌طور کلی کپی‌رایترها به وبلاگ‌نویسی و نوشتن محتوا میپردازند. همین‌طور طراحی اینفوگرافیک یعنی طراحی‌های گرافیکی که دربرگیرنده اطلاعاتی هستند، که به منظور جلب توجه خوانندگان طراحی شدند و محتوای مربوط و ارزشمند را در اختیار آن‌ها قرار دهد.

می‌توانید کپی‌رایترها را برای پروژه‌های متعدد استخدام کنید، مثلا:

  • وبلاگ‌نویسی می‌کنند.
  • در سایتتان محتوای جدید می‌نویسند.
  • برای سئو (بهینه‌سازی سایت) مقاله می‌نویسند.
  • تبلیغاتی برای تخفیفات یا صفحات لندینگ طراحی می‌کنند.
  • کتاب‌های الکترونیکی می‌نویسند.

تقریبا غیرممکن است که تعریفی قطعی برای این‌که کپی‌رایتینگ چیست بیاوریم؛ زیرا، کپی‌رایتینگ شامل کارها و وظیفه‌ مختلف مثل بازاریابی، نوشتن و تبلیغات می‌شود. شکی در این نیست که کپی‌ رایتینگ کار هیجان‌انگیزی است.

کپی‌رایترها پروژه‌های مختلفی انجام می‌دهند، با مخاطبان مخلتف سروکار دارند و  آن ‌هارا با محصولات و خدمات را که هرگز ندیده و در موردشان نشنیده‌اند، آشنا می‌کنند.

بهینه‌سازی سایت در کپی رایتینگ چیست

با وجود این‌که نمی‌توانیم تعریف قطعی در مورد کپی‌رایترها و کارشان بدهیم می‌توانیم با قاطعیت بگوییم همه به آن‌ها نیاز دارند.

درواقع، برندهای محبوب افراد شهرتشان را مدیون کپی‌رایترهایی هستند که استخدام کرده‌اند.

 منفعت بزرگی که کپی‌ رایترها برای شرکت‌ها به همراه دارند.

متخصصان کپی‌رایتینگ پیشنهادات زیادی برای شرکت دارند که مواردی را در این مقاله برای شما آورده‌ایم:

بهینه‌سازی سایت در کپی رایتینگ

یکی از مسئولیت‌های مهم کپی‌رایتینگ بهینه‌سازی سایت است. آن‌ها با این کار پست‌ها و صفحاتی برای کلمات کلیدی طولانی و دیده‌شدن در موتورهای جست‌وجو به شرکت‌ها کمک می‌کنند تا در گوگل از رتبه بهتری برخوردار باشند و بیشتر توجه کاربر را به خود جلب کنند.

تولید محتوا در کپی رایتینگ

این فرآیند به‌صورت خودکار انجام نمی‌شود. تولید محتوا از وظایف اولیه و اساسی موسسات کپی‌رایتینگ است. این موسسات با توجه به نیازهای شرکت‌ها، به وبلاگ‌نویسی، پست گذاشتن در شبکه‌های اجتماعی، مقاله نوشتن یا حتی تهیه گزارش‌های دقیق و جامع می‌پردازد.

انتشار محتوا

این موسسه‌ها با مدیریت و برنامه‌ریزی برای انتشار پست‌ها در شبکه‌های اجتماعی، مقدار قابل توجهی فشار را از روی شانه‌های کسب و کارها برداشته و به آن‌ها اطمینان می‌دهد که تقویم محتوا در هر زمانی سودمند است.

طراحی ایده در کپی رایتینگ

اگر شرکتی در پردازش ایده‌های ناب احتیاج به کمک داشته‌باشد، موسسه‌های کپی‌رایتینگ پیشنهاد  اجرای فرآیند جست‌وجو با کلمات کلیدی یا طراحی تقویم محتوائی می‌دهد که راهنمای فعالیت‌های سردبیری شرکت باشد.

خدمتی ارزشمند که مزیت‌های بهینه‌سازی استفاده از موتور جست‌وجو و تولید محتوا را پیوند می‌دهد. پیشنهادها در راستای استخراج ایده در میان شرکت‌هایی که به‌دنبال جذب طرفداران بیشتراست، بسیار رایج است.

طراحی ایده در کپی رایتینگ چیست

مدیریت بر شبکه‌های اجتماعی

مدیریت بر شبکه‌های اجتماعی برای اکثر شرکت‌ها امری زمان‌بر است؛ اما موسسه‌های حرفه‌ای کپی‌رایتینگ فشار این کار را از دوش شرکت‌ها برداشته‌اند.

موسسات کپی‌رایتینگ با پست‌کردن محتوا در شبکه‌های اجتماعی و مدیریت بر آن بدون استرس مدیریت زمان سبب افزایش طرفداران کسب‌وکار شما می‌شود.

نشانه های کپی‌ رایتینگ موثر

تفاوت زیادی بین کپی‌رایتینگ معمولی و کپی‌رایتینگ موثر وجود دارد. کپی‌ رایتینگ موثر بر پاسخ‌هایی که از بازار دریافت می‌کنید و افزایش نرخ خرید عملکرد بسزایی دارد.

کپی‌ رایتینگی خوب است که برای مخاطبان خاصی نوشته‌شود

اگر محصول یا خدماتی را ارائه می‌دهید، مهم است که در ابتدا به توضیح و معرفی کامل کسب و کار خود به مخاطبان و مشتریان خود بپردازید. یکی از کارهایی که نباید انجام دهید این‌است که هرگز خودتان را « فوق‌العاده حرفه‌ای» ندانید و از افعال سوم‌شخص در تبلیغاتتان استفاده نکنید.

افعال اول‌شخص بهتر جواب می‌دهد. اگر می‌خواهید کار را برون‌سپاری کنید با کسی کار کنید که در بازار کار شما رابشناسد، نیازها، خواسته‌ها و مطالبات بازار کار شما و حتی زبان مخاطب را بداند.

کپی‌ رایتینگ خوب مزایای بی‌نظیری را به مخاطب ارائه می‌دهد

کپی‌رایتینگ باید به نحوی صورت بگیرد که تفاوت بین این محصول و بقیه محصولات را به‌خوبی نشان‌دهد. چه ویژگی  در این محصول وجود دارد که آن‌را بهترین راه‌حل موجود می‌کند؟ (راحت‌ترین، امن‌ترین، سالم‌ترین وغیره.)

اکثر مردم به‌عنوان عبارت منحصربه‌فرد فروشتان به آن نگاه می‌کنند. چه چیز شما را از بقیه خدمات و محصولات مشابه مجزا می‌کند؟

کپی‌ رایتینگ خوب شواهدی مبنی بر پیروزمندی محصولاتشان می‌آورد

برای این‌که اطمینان حاصل کنید مشتریان در مورد محصولات شما تردید ندارند یا نگران این نیستند که محصولات شما همانطور که وعده داده‌اید عمل می‌کند یا خیر،

بهترین شواهدی که نشان دهد محصولاتتان عملکرد درستی دارند را در اختیارشان قرار دهید . مثلا تضمین محصولات، نتایج مقایسه محصولات شما و محصولات دیگر شرکت‌ها، حتی می‌توانید ویدیویی تهیه کنید که نشان دهد چقدر استفاده از محصول شما راحت‌تر است.

اگر از خدمات تضمین محصولات استفاده نمی‌کنید، بهتر است از همین‌حالا این‌کار را شروع کنید. همین‌طور می‌توانید از منابع موثق نقل قول‌هایی بیاورید که اثبات کند دقیقا چیزی را تولید می‌کنید که در تبلیغات و بازاریابی‌هایتان از آن صحبت می‌کنید.

کپی‌ رایتینگ خوب مخاطبانتان را به سمت فراخوان عملی سودآور و جذاب سوق می‌دهد

اگر می‌خواهید محصولات و خدماتتان به خوبی دیده شوند، کپی‌رایتینگ مخاطبان شما را با  فراخوان عمل به بهترین نحو به سمت محصولات شما سوق می‌دهد.

مثلا ویدیویی در سایت گذاشته و در آن نشان می‌دهد کار کردن با این محصول چقدر آسان است. به علاوه کپی‌رایتینگ باید چیزی را به مخاطبان پیشنهاد دهد تا آن‌ها ترغیب به خرید شوند.

مثلا به آن‌ها پیشنهاد ۲۵$ تخفیف بدهید در صورتی‌که تا تاریخ مورد نظرتان از شما خرید کنند.دو مورد مهمی که باید در هر بازاریابی مهم است که انجام دهید،این‌است که اول دقیقا به مردم بگویید که چه‌کاری انجام دهند و چرا باید این‌کار را انجام دهند.

عواملی نظیر تخفیف، جایزه، ایجاد انگیزه در مخاطب برای خرید و مهم‌تر از همه بیان دلیل این‌که چرا حالا باید خرید را انجام دهند، به‌شدت تاثیرگذار است.

درشرایط ایده‌آل کپی‌ رایتینگ خوب با ارزیابی نتایج را بهبود می‌بخشد

باید همیشه بازخوردها و نتایج بدست‌آمده از نظات و پیشنهادات مشتریان و مخاطبان خود را ارزیابی کنید. اگر عملکردتان را ردیابی نکنید، چگونه متوجه خواهیدشد چه چیزی درست عمل می‌کند و چه چیزی نه؟ به علاوه، باید دائما همه‌چیز را امتحان کنید تا بفهمید آیا می‌توانید نتایج را بهبود بخشید یا خیر!

اطلاعات بیشتری در مورد کپی‌رایتینگ موثر کسب کنید

می‌توانید با جست‌وجویی در اینترنت صدها مقاله در ارتباط با کپی‌رایتینگ بیابید که شامل راهنمایی‌ها و نکات مهمی می‌شود که افراد متخصص در عرصه کپی‌رایتینگ در اختیار همگان قرار داده‌اند. هم‌چنین منبع مناسبی برای شما خواهدبود اگر می‌خواهید بدانید که چگونه کپی‌رایتر شوید.

امروزه کپی‌رایتینگ یکی از مسیرهای شغلی در حال رشد در فضای آنلاین، برای نویسنده‌هایی است که می‌خواهند درآمد خوبی از راه دورکاری یا به عنوان کارمند تمام‌وقت، بدست آورند.