ترفندهای ساده دکوراسیون داخلی

به منظور زیبایی کردن خانه و دکوراسیون آن نیازی نیست کار های سختی انجام دهید، فقط کافی کمی خلاقیت خود را بالا ببرید و  از چند ترفند ساده برای تغیییر دکور منزل استفاده کنید. باید فردی باشید که از تغییرات نمی ترسد، زیرا با انجام امور طراحی، ممکن است با نظرات مختلف افراد برخورد داشته باشید. عده ای هستند که نسبت به این تغییرات واکنش مثبت نشان می دهند و عده ای دیگر نیز نظر برعکس دارند.

در هر حالت مهم است که طرز فکر خودتان را ارزشمند بشمارید و از دیگران فقط مشورت بگیرید، نه این که تاثیر پذیری سخنان آن ها باعث شود تا از آنچه که انجام داده اید، منصرف شوید. پس از دکوراسیون محل زندگی خود لذت ببرید و آن را، همان طور که لذت می برید تهیه کنید. برای انجام این کار، نیازی نیست که بودجه زیادی را پس انداز کنید زیرا با رعایت نکاتی ساده در این باب و استفاده از آموزش دکوراسیون داخلی و طراحی، در چیدمان منزل، می توان محیط زندگی را به شکلی منحصر به فرد و بسیار لوکس تغییر داد و آن را بسیار زیبا و شیک جلوه داد. مهم نیست که فضای کم یا زیادی را در اختیار داشته باشید، بلکه می توانید با استفاده از نور پردازی ملایم برای دکوراسیون داخلی، اثاث منزل را به درستی انتخاب کنید و تزیینات را آن طور که شایسته است، در کنار قرار دهید.

یکی از نکات مهم این است که با بهره گیری از این ترفند ها، می شود، بهترین دکوراسیون منزل را با کمترین هزینه‌، طراحی و پیاده‌سازی کرد تا زیبایی و گرمی را به طراحی فضای داخلی ساختمان بخشید. برای اینکه از جادوی استفاده از این ایده را در زندگی خود ببینید، بهتر است دست به کار شوید و با استفاده از ترفند های ساده، که در دوره طراحی و دکوراسیون داخلی بیان شده اند، تغییری در دیزاین و تزیینات خانه خود به وجود آورید.

دوره طراحی دکوراسیون داخلی

چه کسانی در کار دکوراسیون داخلی موفق تر هستند؟

ممکن است جزو دسته افرادی باشید که فکر می کنند برای طراحی و تزیین منزل بایستی از لوازم و تزیینات گران قیمت استفاده کنید تا بتوانید ظاهری زیبا به خانه تان بدهید، در حالی که اصلا این گونه نیست و نخواهد بود. شاید قرار دادن چند تابلوی زیبا و دلنواز در کنار همدیگر، و در سایز ها و اندازه های مختلف، بتواند به منزل شما نمای فوق العاده و تکرار نشدنی ببخشد.

اما همان طور که بیان شد این تزیینات نباید گران قیمت باشد و هزینه های اضافی برای آن، در نظر گرفته شود. اما نکته ای مهم این است که بتوانید در کمال سادگی  به منزل خود روشنایی ببخشید و نمای دل نشین و آرامش بخش به آن بدهید. متخصصان و افراد حرفه ای در زمینه ی معماری و طراحی دکوراسیون داخلی، به صورت معمول از ترفند ها و تکنیک های ساده بهره می برند تا مد روز را نیز مورد بررسی قرار دهند. برخی از افراد هم هستند که اغلب رویای داشتن خانه های بزرگ و سقف بلند، خواب شب را از آن ها گرفته و تنها درصورتی آرامش پیدا می کنند که منزل خود را به صورتی مدرن با سقف های بلند بسازند.

اما باید برای استفاده از این تکنولوژی و زیبایی،  باید توجه کرد که اتاق هایی با سقف بلند از نظر کنترل تهویه، صدا و نور، ساختمان پیچیده تری دارند و هزینه های رنگ آمیزی و کار های هنری که توسط نقاشان و معماران صورت می گیرد،  چند برابر خواهد بود. در حالی که اتاق هایی با سقف های کوچک، را می توان در روش های مختلفی تزیین کرد و هزینه های حدودی را مقبل شد.  برای انجام این کار ها و کم کردن هزینه ها، می بایست در یکی از دوره های آموزش طراحی و دکوراسیون داخلی ثبت نام کرد و تمامی نکات و ترفند های ساده در این زمینه را به طور کامل فراگرفت. کسانی هستند که جزو موفق ترین افراد می باشند و برای به دست آوردن کامیابی تمام تلاش خود را می کنند. این دسته از علاقه مندان دارای ویژگی های زیر هستند:

 • مهم ترین ویژگی یک طراحی دکوراسیون داخلی، خلاق بودن و استفاده از ایده های جدید است. او باید بداند که برای این ساختمان چه طرحی مناسب است و چه زمانی بهتر است حس خلاقیت خود بهره وری کند.
 • استفاده کردن از نکاتی که تمیزی کار و بی عیب و نقص بودن آن، را ضروری می پندارد.
 • تقویت کردن مهارت هایی که باعث می شود، مدیریت این نوع طراحی به درستی انجام شده و رضایت مشتری را به همراه می آورد.
 • یادگیری برخی از نرم افزار های مربوط به طراحی مانند نرم افزار های مدل سازی کامپیوتری، بسیار مهم تلقی می شود و در دوره طراحی و دکوراسیون داخلی، تدریس می شود. در حالت کلی آموختن این نکات بسیار اهمیت دارد زیرا بخش عمده این فعالیت ها، به وسیله ی کامپیوتر صورت می گیرد.
 • یک طراح موفق کسی است که اطلاعاتش در این زمینه بروزرسانی شده باشد و همیشه به دنبال روش هایی باشد تا کار و حرفه خود را به درستی انجام دهد و زیبایی تکرار نشدنی را برای مشتری به ارمغان بیاورد.
 •  علاوه بر برقراری تعامل با مشتریان، پیمان کاران و تهیه کنندگان مواد مورد نظر، بایستی مهارت بالایی در کنترل هزینه ها داشته باشد تا در نهایت بتواند مطابق با سلیقه مشتری این پروژه را به پایان برساند.

دوره طراحی دکوراسیون داخلی

اهمیت چیدمان لوازم در دکوراسیون داخلی

یکی از مواردی که خانم ها به صورت معمول برای ساخت و طراحی دکوراسیون منازل شخصی، به دنبال آن هستند، داشتن خانه ها با اتاق هایی بزرگ، آشپزخانه های دل باز و حیاط پر از درخت و باغچه ای، یکی از آرزو های آن ها می باشد.  درست است که اتاق‌های بزرگ در فضای داخلی ساختمانی، همیشه زیباتر به نظر می‌رسند، همه علاقه مند هستند تا بیشترین فضا را به اتاق پذیرایی اختصاص دهد و بسیاری از لوازم گران قیمت و تزئیناتی خاص خود را در آن، قرار دهند، در این زمان است که زیبایی منزل و دکوراسیون آن، بسیار به چشم خواهد خورد. باید توجه کنید که کوچک بودن اتاق شما نشان دهنده این نیست که نمی توانید آن را به صورتی زیبا تزیین کنید و از طراحی دکوراسیون داخلی برای زینت بخشیدن به آن استفاده کنید.

از این برای منحصر به فرد کردن اتاق پذیرایی و سالن خانه کوچک تان، بهتر است رنگ های متناسب با استایل دیوار و نقشه اتاق ها و آشپزخانه انتخاب کنید و با بکار گیری ترفند های بسیار ساده، محل زندگی خود را به محیطی آرامش بخش و زیبا تبدیل کنید. برای مثال برای تزیین اتاق خواب، فقط کافی است، در سبک چیدمان لوازم لوکس خود مقداری تجدید نظر کرده و با بررسی فضای اتاق، مبلمان را به صورت کلاسیک قرار داده و از رنگ های محدود تری استفاده شود.

تاثیر نورپردازی در طراحی و دکوراسیون داخلی

شاید تا به حال با نور پردازی و نور کم منازل خود دچار مشکل شده باشید و همیشه گله مند باشید که چرا معمار و یا طراح ساختمان این مساله را حل نکرده است. از این رو داشتن پنجره‌های بزرگ در فضای اتاق ها و کل ساختمان، باعث می شود تا نور به سمت داخل هدایت شود و فضای ساختمان به طور کلی روشن شود. همین امر یکی از مواردی است که در مصرف برق صرفه جویی کرده و همچنین از قراردادن لامپ‌های زیاد در قسمت‌های مختلف خانه، به منظور نورپردازی جلوگیری خواهد کرد.

به طور حتم، برای طراحان دکوراسیون داخلی، نور پردازی اتاق ها با پنجره های کوچک و متوسط بسیار راحت تر از راه اندازی سیستم نور پردازی برای اتاق های بزرگ است. نکته ای که بهتر است برای انتخاب نور پردازی به آن بسیار توجه شود، در نظر گرفتن لامپ‌های مناسبی است که می توان آن ها در سقف قرار داد، این نوع نور، نه تنها چشم ها را اذیت نمی کند بلکه قادر است نور ملایمی را در فضای خانه ایجاد کند. علاوه بر چراغ های سقف، بکارگیری چراغ ها و روشنایی در کف زمین نیز، یکی از مواردی است که باعث می شود تا نورپردازی فضای دکوراسیون منزل به درستی تغییر کند.

البته همان طور که می دانید سلیقه همه با هم متفاوت است و هر کدام از افراد بر اساس تمایل شخصی خود، نوع نورپردازی را انتخاب می کنند. یکی از روش های بوجود آوردن نور به صورت طبیعی، ایجاد یک پنجره و یا نور گیر در فضای مناسبی است که میزان نور دکوراسیون داخلی منزل را کنترل می کند.

دوره طراحی دکوراسیون

ترفندهای تغییر دکوراسیون آسان و کم خرج

همه خانم ها در شروع سال جدید به دنبال نو کردن همه وسایل و دکور خانه هستند. در این حالت باید به نکات ویژه ای توجه شود. این موارد در زیباسازی دکوراسیون منزل، نقش بسزایی دارند. همان طور که بخش های قبلی بیان شد، برای انجام این کار، حتما نباید هزینه های هنگفتی اعمال شود کرد، زیرا با بهره برداری از گل دان ها و تابلو هایی ساده نیز می توان به زیبا کردن منازل پرداخت. در حال کلی  ترفند های ساده و بدون هزینه ای وجود دارد که برخی از طراحان و معماران که موفق به دریافت گواهینامه طراحی و دکوراسیون داخلی شده اند، از آن ها برای زیبا کردن و تزیین منازل استفاده می کنند. در این بخش به تعدادی از آن ها می پردازیم:

 1. می توانید دیوار ها را با وسایل ارزان قیمت و اضافی در خانه تزیین کنید. برای مثال قرار دادن چند قاب عکس ساده و متناسب با طرح دیوار، به زیبا کردن این بخش خانه کمک می کند.
 2. شاید تا به حال به این نکته توجه نکرده باشید ولی قرار دادن یک آینه ای متناسب با فضای اتاق، موجب می شود تا تصاویر به خوبی منعکس شود و رنگ های اتاق تان بسیارز واضح، زیبا و بزرگ نشان داده شود.
 3. به فضای اتاق و سالن خود توجه کنید و برای تغییر فضای خانه، یک قالیچه در آن پهن کنید. نیازی نیست که این فرش یا قالیچه حتما بزرگ و یا مدرن باشد، بلکه با توجه به ترکیب رنگی و شکل آن، می توانید تغییرات جذابی را در منزل خود به وجود آورید.
 4. به دوره های نقاشی بروید و خود را خلاق با بیاورید. علاوه بر این، شرکت در دوره طراحی دکور منازل و دریافت مدرک دکوراسیون داخلی، یکی از مهم ترین مواردی است که برای موفقیت و ایجاد تنوع در این هنر، باید آن ها را در نظر گرفت. از این رو، کمد لباس نیز به تنوع نیاز دارد و می توان آن را با رنگ های شاد رنگ آمیزی کرد و به اتاق انرژی و شادی بخشید.
 5. برای زیبایی اتاق می توان چراغ اتاق را تغییر داد. اگر هم می توانید هزینه کنید به شما توصیه می شود تا یک آباژور جدید تهیه کنید و به منزل جلایی تازه ببخشید.
 6. بهتر است بدانید که گل ها نقش بسیار مهمی در تولید انرژی و سرزندگی در خانه ها را دارند، از این جهت، قدرت آن ها را دست کم نگیرید و در قسمت هایی از منزل خود، گل قرار دهید.
 7. شاید از آن گروه از آدم ها باشید که ساعت های قدیمی را جمع آوری کرده و کلکسیونی از ساعت ها را نگه داری می کنند. از این جهت بهتر است، یک دیوار پر از ساعت تهیه کنید. ساعت های مختلف را روی زمان بندی های هر شهر که آرزوی رفتن به آن را دارید، قرار دهید.
 8. برای مثال می توانید از لبه پنجره به عنوان ویترین استفاده کنید. اسباب ها و مجسمه های زیبای خود را با اسپری رنگ آمیزی کرده و پس از خشک شدن آن ها در کنار پنجره قرار دهید.
 9. اگر عاشق کتاب هستید و به علم و دانش اهمیت می دهید، بهتر است کتابخانه‌ ساده خود را تغییر دهید و از تکنیک های بروز رسانی طراحی و وسایل منازل، بهره مند شوید. این نکات را می توانید از طریق آموزش طراحی و کسب مدرک دکوراسیون داخلی به دست آورید.

بکارگیری رنگ ها در زیباسازی دکوراسیون

در حالت کلی، رنگ یکی از عناصر قدرت مندی است که اگر در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار گیرد، می تواند بسیار الهام بخش باشد. رنگ های متنوع می تواند فضا و حالت معمولی در محیط خانه را به حال و هوایی جذاب و فوق العاده تبدیل کند. علاوه بر این اگر خانه محیطی باشد که آرامش را چندین برابر کند، به مکانی تبدیل می شود که در برابر همه سختی و نا امنی های زندگی، مصون خواهد ماند. همه انسان ها به دنبال تغییر حال و هوای خود هستند تا به نحوی از مشکلات فرار کرده و به آرامش هجوم بیاورند. از این رو بکار گیری رنگ های متناسب با بخش های مختلف خانه، می تواند بسیار الهام بخش باشد.

برای مثال، استفاده از رنگ های قرمز و سفید در فضاهای تجاری، باعث جلب توجه مشتری شده و هیجان و انرژی خاصی را به محیط زندگی می بخشد. رنگ قرمز برای افزایش اشتهای کودکان مناسب است و مادران بهتر است برخی از قسمت های آشپزخانه را قرمز کنند. این رنگ برای اتاق پرو و آرایش بهترین گزینه است، زیرا تغییر دهنده حال و هوای فرد خواهد بود. نکته ای دیگر آن است که در فصل ها به تناسب رنگ ها دقت کنید. در زمستان ها برای افزایش آرامش و جلوگیری از سردی بهتر است از رنگ های گرم استفاده کنید و برعکس در فصل تابستان، بکارگیری رنگ های سرد و خنک توصیه می شود.

ممکن است با رنگی خاطره داشته باشید، برای زنده نگه داشتن یاد خاطرات خوب، از آن رنگ بهره ببرید. و یا یکی از اعضای خانواده شما دچار بیماری فشار خون است، بهتر است رنگ قرمز را از او دور کنید. نکته جالب این است که برای تزیین و رنگ آمیزی سرویس بهداشتی، از رنگی آشنا استفاده کنید. رنگ آشنا رنگی است که آن را زیاد در زندگی روزانه می بینید.