کیفیت آموزش مرکز درس

کیفیت آموزش از جمله دغدغه های اصلی سیستم آموزشی کل کشور و زیرشاخه های مربوط به آن می باشد. این فاکتور، در بهبود روند یادگیری و افزایش بازدهی این فرآیند، تاثیر بسیار زیادی داشته و نیازمند اجرای بسیاری از نظریات و قوانین آموزشی خواهد بود. کیفیت بالای آموزش، به معنای استفاده از اصول و متدهای نوین آموزشی، تغییر در سبک آموزش های قدیمی، استفاده از امکانات تکنولوژی دنیای دیجیتال و افزایش قدرت یادگیری بوده و به شکل کاملا حرفه ای و رضایت بخش در چهارچوب دوره های آموزشی سایت مرکز درس اجرا گردیده است.

کیفیت بالای آموزش در آموزش های مجازی

در چند سال گذشته فرآیند آموزش و یادگیری، دستخوش تغییرات بسیار زیادی شده و به دنبال پیشرفت و گسترش تکنولوژی و علوم رایانه ای به شکل امروزی خود، یعنی آموزش های آنلاین و دوره های آموزشی کامپیوتری تغییر شکل یافته است. ارائه دوره های آموزشی مقدماتی و پیشرفته در زمینه های مختلف، محدودیت و مرزهای یادگیری را از میان برداشته و تحولی عظیم، پرطرفدار و کارآمد در زمینه تعلیم و تربیت به شمار می آید.

عوامل موثر در کیفیت بالای آموزش

با توجه به تحقیقات گسترده و انجام آزمایشات میدانی در حیطه یادگیری و روش های متفاوت آموزشی، انتخاب مدرس از جمله عوامل بسیار مهم و تاثیر گذار در کیفیت بالای آموزش بوده و کمک شایان ذکری به یادگیری سریع تر، بهتر و اصولی تر فراگیران دوره های آموزشی خواهد نمود. میزان تسلط مدرس به مباحث، نقاط گنگ و نامفهوم دروس و مهارت های آموزشی را برطرف نموده و نقش به سزایی در تثبیت مطالب فراگرفته شده در حافظه بلند مدت ایفا خواهد نمود. قدرت بیان بالا، طبقه بندی اصولی و منظم سرفصل های آموزشی و تفکیک صحیح مباحث مورد نظر توسط مدرس، از نکات بسیار تاثیر گذار در افزایش کیفیت آموزش و یادگیری بوده که به نحو احسنت در مجموعه دوره های آموزشی سایت مرکز درس مورد توجه قرار گرفته است.

استفاده از ابزارهای آموزشی مناسب

یکی دیگر از عوامل و فاکتورهای تاثیرگذار در کیفیت بالای آموزش، به ویژه آموزش های مجازی، استفاده از ابزارهای آموزشی مناسب و کارآمد می باشد که تاثیر فوق ‌العاده‌ای در تثبیت مطالب آموزشی در حافظه بلند مدت داشته و به دلیل افزایش سرعت یادگیری با استفاده از متدهای رمزگذاری و تصویرسازی ذهنی، قادر به بهبود کیفیت آموزشی و فرآیند یادگیری خواهد بود. امروزه ابزارهای آموزشی کارآمد و مورد استفاده در انواع نرم افزارهای کامپیوتری خلاصه شده و به شکل بسیار تاثیر گذاری در دوره های آموزشی ارائه شده در سایت مرکز درس مورد استفاده قرار گرفته است.

انسجام و گردآوری مطالب کاربردی

نحوه دسته بندی و چیدمان مطالب بر اساس اصول یادگیری، از مهمترین عوامل تاثیر گذار در کیفیت بالای آموزشی بوده و مانع از پراکندگی موضوعات آموزشی خواهد شد. دسته بندی مطالب آموزشی بر اساس اولویت های کاربردی آن ها، از موارد مورد توجه و اجرا شده در پکیج های سایت مرکز درس بوده و یک الگوی مناسب جهت یادگیری صحیح و رضایت بخش این مطالب به شمار می آید. کیفیت بالای آموزش،  توسعه مطالب کاربردی و کسب اعتماد کاربران، از مهمترین محورهای قابل توجه در خصوص فعالیت سایت مرکز درس بوده و توانسته است نیازهای آموزشی طیف وسیعی از متقاضیان را مرتفع نماید