بهترین روش های خرید ارز دیجیتال کدام است؟

چند روش برای خرید ارزهای دیجیتال وجود دارد که در این مقاله از مرکز درس تصمیم داریم به آنها بپردازیم .
نخستین روش این است که صرافی‌های غیر متمرکز را مورد استفاده قرار دهید که در این مقاله آن را مورد بررسی قرار می دهیم .
امکان استفاده از صرافی‌های متمرکز دیگری نیز وجود دارد و بسیار آسان است . به طور مثال ، Coinbase به عنوان یک رابط پرطرفدار در میان خریداران محسوب می شود که می تواند به ارز فیات نیز تبدیل شود . در Coinbase، لازم است کاربران یک حساب بسازند و اقدام به مورد تایید قرار دادن هویت خود کنند . پس از آن امکان فعالیت در شبکه را دارند .

Coinbase علاوه بر این یک شرکت زیرمجموعه به اسم GDAX دارد . GDAX چارت راهنمای بسیاری از ابزارها و تاریخچه تجاری را دارد که تریدرها این امکان را دارند که برای اطمینان بیشتر آنها را مورد استفاده قرار دهند . مقررات آمریکا بر این صرافی‌ها حاکم است و کانادا، اروپا، انگلیس، استرالیا و سنگاپور نیز از آن پیروی می کنند .

بیتفینکس را نیز می توان یک صرافی بسیار پرطرفدار دیگر دانست که از سال ۲۰۱۲ فعالیت ‌خود را شروع کرده است . وب‌سایت این شرکت یکی از پیشرفته‌ترین پلتفرم های تجاری در جهان به شمار می رود و تعداد زیادی از ابزارهای طراحی پیشرفته ، به منظور تجهیز تجارت خود از این تیم درخواست کمک می کند . علاوه بر این ، این وب‌سایت دارای یک اپلیکیشن برای گوشی های هوشمند است . این صرافی دارای سه ویژگی مبادله ارز ، معاملات مارجین ، سرمایه‌گذاری مارجین است . 

در قسمت پشتیبانی این صرافی ، یک راهنما برای افراد مبتدی وجود دارد که حتی با وجود ورود تازه به این بازار ، امکان خرید داشته باشند و کاربران می توانند اقدام به خرید بیت‌کوین و اتریوم از گوشی همراه خود بی آنکه هزینه تراکنشی داشته باشند ، کنند . این در حالیست که کوین بیس ۱.۴۹ -۳.۹۹ درصد به ازای هر خرید از شما دریافت می کند . دقیقا وقتی که این تیم بیان کرد که قصد اضافه کردن این ویژگی را دارد ، بالغ بر ۱ میلیون کاربر در چند ایالات امریکا به آن پیوستند .  

امکان خرید تمامی ‌ارزهای دیجیتال با ارز فیات وجود ندارد 

در این بازار بالغ بر هزار کوین و توکن وارد شده است ، تنها  چند ارز بیت‌کوین، اتریوم، بیت‌کوین‌کش، لایتکوین و ریپل را می توان به طور مستقیم به ارز فیات تبدیل کرد .
برای اینکه آلتکوین ها را خرید یا فروش کنید ‌نخست باید آن‌ها را تبدیل به این کوین‌ها کنید . 

چگونگی خرید ارز دیجیتال به طور مستقیم با پول فیات 

خرید بیت‌کوین با پول نقد مثل ارسال کردن پول به دوستانتان است . برای کسانی که شناختی از فروشنده‌ی بیت کوین ندارند ، وب‌سایت‌های غیر متمرکز و P۲P‌ اغلب به شکل بومی و برای کشور‌های گوناگون موجود است . در کل دنیا ، این سایت‌ها همانند صرافی‌ها اغلب بر روی یک‌ قیمت توافق کلی می کنند و معاملات خود را نزدیک به قیمت مارکت‌کپ به انجام می رسانند . امکان دارد فرآیند تراکنش زمان‌بر باشد و شاید به دلیل ناشناس بودن نتوان خیلی به آنها اعتماد کرد . ولی هنوز هم در میان کاربران دارای محبوبیت است و همچنین خیلی از افراد به آن انتقاد می کنند . 

دستگاه‌های خودپرداز ATM ها هم به شیوه‌ای رایج در زمینه‌ی بیت‌کوین در کل دنیا تبدیل شده‌اند و در حال رشد هستند . با این دستگاه‌ها ، کاربر می تواند از واحد پول فیات استفاده کند و بیت‌کوین خریداری کند و آن را به کیف پول بیت‌کوین خود ارسال نماید .