۸ راه افزایش بازدید گوگل

پول نمی تواند باعث افزایش بازدید گوگل شود (البته منظور بنده استفاده از Adwords نیست!) اما صرف زمان و تدوین استراتژی مناسب می تواند به افزایش ورودی گوگل کمک کند.

روش های افزایش بازدید گوگل

در ادامه به معرفی ۱۰ روش برای افزایش ورودی و بالا بردن بازدید سایت در گوگل (دریافت ترافیک ارگانیک) می پردازیم پس با ما همراه باشید …

۱- بهبود تجربه کاربری وب سایت

User Experience

طبق تحقیقاتی که توسط سایت SEMRush انجام شده است مهم ترین فاکتور های بهینه سازی سایت که ۴ عدد هستند به ترتیب شامل موارد زیر می شوند:

  • میزان بازدید سایت (Organic Visit)
  • مدت زمان ماندگاری کاربران (Time On Site)
  • بازدید به ازای صفحه (Session)
  • بانس ریت یا نرخ پرش (Bounce Rate)

هر ۴ فاکتور ذکر شده ارتباطی مستقیم با تجربه کاربری (User Experience) که سایت شما برای کاربران ایجاد کرده است دارند. بسیار ساده است اگر سایت شما ظاهری ساده با محتوای مفید داشته باشد ترافیک رو به افزایش خواهد رفت لذا مدت زمان ماندگاری آنها در سایت بیشتر شده و شانس دیده شدن صفحات مرتبط یا مابقی صفحات نیز افزایش پیدا می کند و همه ی این عوامل منجر به بالا رفتن بازدید سایت به واسطه سرچ ترافیک گوگل می شود.

۲- تولید محتوای با کیفیت و بهینه شده برای گوگل

محتوا پادشاه است

داشتن محتوای یونیک و با کیفیت پایه و اساس افزایش ترافیک و بازدید گوگل است در حقیقت یک نظر سنجی بازاریابی که بین حرفه ای های این حوزه انجام شده نشان می دهد که بیش از ۵۷% از آنها داشتن محتوای با کیفیت را مهم ترین فاکتور در On-page توصیف کرده اند.

مطمئن شوید محتوایی که تولید می کنید کیورد ریچ (استفاده از کلمات کلیدی هم خانواده و مرتبط با کلمه کلیدی اصلی)، موبایل فرندلی و یونیک باشد.

۳- لینک سازی

لینک

بک لینک ها هنوز اولین فاکتور تاثیر گذار در رتبه بندی هستند پس آنها را نادیده نگیرید. یک لینک ورودی از محتوای سایتی با اتوریتی بالا برای شما ترافیک، اعتبار و بهبود رتبه در نتایج جستجو گوگل (SERP) را به ارمغان خواهد داشت.

۴- کاهش سرعت لود سایتس

Google Page Speed

گوگل در ماه جولا اعلام کرد که ما از سرعت لود صفحات موبایل به عنوان یکی از فاکتور های رتبه بندی استفاده می کنیم بهتر است تا حد ممکن سایتتان را از نظر سرعت لود بهینه کرده تا امتیاز کامل این فاکتور را دریافت کنید.

۵- لینک های شکسته و صفحات ۴۰۴

لینک شکسته

یکی از معظلات بسیاری از وب سایت ها وجود صفحات ۴۰۴ است، اگر این صفحات لینک داخلی داشته باشند سئو سایت شما آسیب خواهد دید پیشنهاد می کنیم با نرم افزار Screaming Frog تمامی Broken Link های سایت خود را پیدا کرده و آن ها را حذف کنید.

۶- بهینه سازی تصاویر سایت

سئو تصاویر

بهینه سازی تصاویر کاهش سرعت بارگذاری و درک بهتر موتور جستجو از مفهوم تصویر را در بر دارد. با استفاده از ابزارهایی نظیر Photoshop حجم تصاویر را بهینه کنید و با اتربیوت ALT در HTML یک نام برای هر عکس در نظر بگیرید.

۷- استفاده از تگ های H1 و H2

تگ h1

استفاده از سر تیتر نه تنها محتوا را برای خوانندگان جذاب تر می کند بلکه به صورت مستقیم بر روی بهبود جایگاه سایت در گوگل و در نتیجه افزایش ورودی از آن کمک بسزایی می کند. از کلمات کلیدی اصلی و مترادف در تگ های H1, H2, H3 سایت خود استفاده کنید.

۸- بهینه سازی سایت برای نتایج جستجو محلی (لوکال سئو)

نتایج جستجو محلی

این روزها بسیاری از جستجو ها در فضای اینترنت بر اساس محل جعرافیایی انجام می شود به طور مثال کسی که در میرداماد قرار دارد با جستجو کلمه نزدیک ترین رستوران به من بهترین نتیجه را از گوگل بر اساس نیاز خود دریافت می کند لذا توصیه می شود که بر روی Local SEO سایت خود حتما کار کنید.