آموزش طراحی وب سایت با پایتون

طراحی وب سایت با پایتون

امروزه یکی از زبان‌های که بسیاری از برنامه نویسان از آن استفاده می‌کنند زبان برنامه نویسی پایتون است. ازاین برنامه به منظور جهت دادن به سرور سایت استفاده می‌کنند.

اگر بخواهیم به طور کلی زبان برنامه نویسی پایتون را مورد بررسی قرار دهیم باید بگوییم که این زبان، زبانی کاملا رایگان است و زبانی با متونی ساده دارد که می‌تواند بیانی کامل‌تر و جامع‌تر را برای انواع برنامه‌ها ارائه کند و همچنین می‌توان گفت که این زبان برنامه نویسی ازمتن‌های باز یا همان (open source) برای بهبود دادن به برنامه استفاده می‌کند.

زبان برنامه نویسی پایتون با اینکه ازمتن‌های بازاستفاده می‌کند ولی این اجازه را هم به برنامه نویسان می‌دهد که بتوانند از متن‌های بسته یا همان (Closed  Source) نیز استفاده کنند، تا برنامه نویسان به راحتی بتوانند با استفاده از متن‌های بسته نیز برنامه و سایت تولید کنند.

در ادامه این مقاله شما را بیشتر با موضوع طراحی وب سایت با پایتون آشنا می‌کنیم پس تا آخرین مطلب این مقاله ما را همراهی بفرمایید.

طراحی وب سایت با پایتون چیست

چگونگی طراحی وب سایت با پایتون

شما برای اینکه بتوانید انواعی از اپلیکیشن‌ها را طراحی کنید و یا به نوعی دیگر تولید کنید می‌توانید با استفاده از فریم ورک‌های مختلف این عمل را انجام دهید به عنوان مثال می‌توانید از برنامه Django بهره بگیرید.
اگر شما برای کار خود نیاز به یک وب سایت دارید و می‌خواهید یک وب سایت را طراحی کنید باید وب سایت خود را براساس زبان برنامه نویسی پایتون طراحی و برنامه ریزی کنید پایتون علاوه بر اینکه به وب سایت شما نظم و مدیریت خاصی را می‌بخشد بلکه موجب آن می‌شود که وب سایت شما بتواند خروجی خوبی در صورت پیاده سازی صحیح و اصولی به شما بدهد.
زبان برنامه نویسی پایتون یا همان توسعه دهنده وب سایت همیشه نمی‌تواند به عنوان گزینه اصلی برای طراحی یک وب سایت باشد و به طور کلی این زبان یکزبان چند منظوره به‌حساب می‌آید و همچنین به این معنا هم می‌تواند باشد که این زبان برای تمامی برنامه نویسان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع طراحی وب سایت با پایتون

طراحی وب سایت با پایتون انواع مختلفی دارد که برنامه نویسان می‌توانند به منظور انجام هر کاری در وب سایت از این زبان برنامه نویسی استفاده کرده و وب سایت خود را توسعه دهند. به عنوان مثال می‌توانیم بگوییم که بعضی از متخصصان زبان برنامه نویسی پایتون را به عنوان یک زبان برنامه نویسی ایده آل می‌دانند و به نوعی دیگر از این زبان برای یادگیری ایجاد کردن شبکه‌های عصبی در طراحی سایت استفاده می‌کنند.
علاوه بر این می‌توانیم به این نکته نیز توجه داشته باشیم که زبان برنامه نویسی پایتون برای یافتن تمایلات چگونگی افزایش یا کاهش بازار، و همینطور چگونگی  قیمت متوسط و پیش بینی الگوهای آینده گزینه‌ای مناسب و استاندارد برای انجام تجزیه و تحلیل داده‌ها در مقیاس‌های بزرگ است.
با این حال ناگفته نماند که زبان برنامه نویسی  پایتون برای توسعه وب و همچنین طراحی آن نیز گزینه‌ای محکم و مناسب است. افرادی که قصد نفوذ به سایت را داشته باشند به زبان بسیار ساده آنان را فریب می‌دهد چون زبان برنامه نویسی پایتون دارای انواع چارچوب بندی (ترتیب منظم و خاص) و یک اکوسیستم یا همان امنیت شبکه بسیار قوی دارد که کمتر کسی بتواند به این برنامه نفوذ کند و اطلاعات یک سایت را از بین ببرد.
می‌توانیم به این نکته اشاره کنیم که شبکه اجتماعی اینستاگرام، که یکی از سایت‌های غالب در شبکه‌های اجتماعی به‌حساب می‌آید از زبان پایتون برای پلتفرم خود استفاده می‌کند و روزانه میلیون‌ها بازدید کننده را به خود اختصاص می‌دهد.

آیا طراحی وب سایت با پایتون درست است؟

برای جواب دادن به این سوال باید چند نکته را قابل بررسی قرار دهیم که این نکات عبارت‌اند از :
  1. طراحی وب سایت و توسعه آن با زبان پایتون
  2. یادگیری به زبان بسیار ساده
  3. داشتن انواع چارچوب
  4. رویکرد برنامه نویسی مناسب
  5. سرعت بالا
در ادامه تمامی این موارد را مورد تحلیل و بررسی قرار می‌دهیم تا بتوانیم بفهمیم که آیا طراحی وب سایت با پایتون یک گزینه درست و منطقی است یا خیر ؟!

طراحی وب سایت و توسعه آن با زبان پایتون

طراحی توسعه سایت با زبان پایتون

طراحی وب سایت با پایتون به این معنی است که شما کدی را مسئول اجرایی برنامه یا سایت در مرورگر تعیین می‌کنید. ایجاد یک مسئول اجرایی برای سمت سرور و همچنین طراحی باطن یک وب سایت امری بسیار مهم است. تعیین کردن مسئول اجرایی برای ذخیره اطلاعات کاربران در سایت بسیارمهم و قابل اهمیت است.
پایتون همچنین می‌تواند نحوه سفر اطلاعات به سرور را کنترل کند. علاوه بر این پایتون می‌تواند تمامی اطلاعات کاربران یک سایت را کنترل وهویت کاربران در سایت را تایید کند.

ساختن سمت سرور کار اصلا پیچیده‌ای نیست، اما اطمینان از ثبات و امنیت رویکرد و رویه‌های آن می‌تواند بسیار وقت گیر باشد. همچنین به همین علت زبان برنامه نویسی پایتون دارای چارچوب‌بندی مناسب است.

یادگیری پایتون به زبان ساده

زبان برنامه نویسی پایتون در مقایسه با زبان‌های برنامه نویسی مانند C ++ یا JavaScript یکی از پایین‌ترین منحنی‌های یادگیری را دارد. یکی از دلایلی که از زبان برنامه نویسی پایتون برای طراحی و توسعه یک سایت استفاده می‌کنند این است که این زبان بسیار ساده است و همچنین به زبانی دیگر بسیار سر راست است و شما به راحتی می‌توانید یک سایت را طراحی یا حتی توسعه دهید.
در حقیقت پایتون یک بازی منصفانه برای افرادی است که هرگز برنامه نویسی را امتحان نکرده‌اند، اما طراحان و توسعه دهندگان پیشرفته‌تر با پایتون به عنوان مهد کودک رفتار می‌کنند.
جدا از تمامی تعصبات رایج زبان برنامه نویسی پایتون برای کار و طراحی و توسعه وب سایت یک همکار عالی به‌شمار می‌آید.
زبان آسان پایتون نیز یک مزیت برای ساختن سیستم‌های دقیق و پیچیده است. توسعه‌دهندگان تشخیص روابط بین عناصر را آسان تر می‌یابند و ساختارها را نشان می‌دهند.

چگونگی طراحی وب سایت با پایتون چیست

رویکرد برنامه نویسی مناسب

یکی از مزایای استفاده از زبان برنامه نویسی پایتون برای توسعه و طراحی وب، رویکرد مناسب آن به سبک برنامه نویسی است. به عنوان مثال برخی از زبان‌ها کاملاً شی گرا هستند، شی گرا به این معنی است که شما نمی‌توانید به طور تصادفی رویکرد دیگری برای سایت و توسعه آن انتخاب کنید.
در پایتون می‌توانید طبق روشی کاربردی سایتی رویه‌ای یا شی گرا طراحی کنید. بنابراین، پایتون انعطاف پذیری را به شما ارائه می‌دهد و شما قادر می‌باشید تا انتخاب کنید که الگوی برنامه نویسی متناسب با تنظیمات چگونه باشد.

سرعت بالا

پایتون یک زبان تفسیری است، به این معنی که کندتر از زبان‌های گرد‌آوری (تالیفی) شده است. بنابراین، ممکن است بهتر باشد زبان‌های گرد‌آوری شده را برای برنامه‌های وب با توجه به عملکرد آن انتخاب کنید. به عنوان مثال: جاوا یک گزینه بسیار مطمئن است. با این حال، زبان‌های دیگر برای توسعه و طراحی وب نیز بسیار کند هستند.