الگوریتم گوگل دنس چیست؟

امتیاز 1.00 ( 1 رای )
الگوریتم گوگل دنس یکی از الگوریتم های نامعلوم گوگل است که تقریبا تمامی کسانی که با گوگل سر و کار دارند آن را تجربه کرده اند.

گوگل تا به حال به طور مستقیم وجود چنین الگوریتمی را تایید و یا تکذیب نکرده است.

الگوریتم گوگل دنس چیست؟

الگوریتم گوگل دنس

الگوریتم گوگل دنس ممکن است رتبه یک سایت قدیمی تا سر حد مرگ پایین آورده و یک سایت جدید را جایگزین آن کند و به صورت یا بالعکس عمل کند (یعنی رتبه یک سایت جدید تا پایین آورده و رتبه یک سایت قدیمی را بهبود بببخشد).

همانطور که گفتم مدارک زیادی از نحوه عملکرد گوگل دنس موجود نیست اما همین مدارک نشان می دهد که هدف گوگل از طراحی این اگوریتم ارائه شانس رتبه بهتر به تمامی وب سایت ها، مخصوصا وب سایت ها جدید است.

چطور بفهمیم دچار دنس گوگل شده ایم؟

جابه جایی رتبه ای بسیار کوتاه مدت و معمولا چند دقیقه ای. بنابراین اگر تغییر ناگهانی کوتاه مدت ای در رتبه سایت خود مشاهده کردید چه پیشرفت و چه پسرفت احتمالا ترکش های این الگوریتم به شما اصابت کرده است :).

دنس به تنهایی چیز بدی نیست، کاملا طبیعی است و ممکن است هر سایتی دچار آن شود اما معمولا برای سایت های نوپا پیش می آید.

الگوریتم گوگل دنس چرا به وجود آمد؟

محتوا یکی از مهم ترین فاکتور های در سئو است. عوامل متعددی برای تعیین میزان رضایت توسط الگوریتم های گوگل پردازش می شوند که به دو بخش تقسیم می شوند بخش اول قبل از نمایش به کاربر بررسی می شود و بخش دوم پس از نمایش.

به طور مثال گوگل سرعت بارگذاری سایت، وضعیت موبایل فرندلی، رعایت استاندارد های کدنویسی و نگارشی و … را قبل از نمایش سایت در SERP مورد بررسی قرار میگیرد اما از طرفی زمان ماندگاری کاربران در سایت، نرخ خروجی، Session ها، اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی، ثبت نظر و … پس از ورود کاربر به سایت اندازی گیری می شود.

سایت هایی که در صفحات دوم و سوم گوگل قرار دارند شانسی برای خودنمایی و آزمایش نداشته و ممکن است تا مدت طولانی همانجا بمانند الگوریتم گوگل دنس این شانس را به این سایت ها میدهد تا مورد آزمایش کاربران و گوگل قرار بگیرند.

سندباکس گوگل

الگوریتم رقص گوگل

یکی از زمان هایی که وب سایت ها به طور مداوم دچار عدم ثبات رتبه و یا همان رقص گوگل می شوند هنگامی است که وب سای در سندباکس گوگل قرار دارد. سایت های تازه تاسیس به دلیل آزمون و خطای که گوگل بر روی وب سایت ها جهت سنجش اسپمر بودن و یا نبودن انجام می دهد در سندباکس گوگل قرار میگیرد. بنابراین اگر سایت نوپا به صورت مداوم دچار تغییر رتبه می شود مطمئننا داخل سندباکس است.