چرا از بیت کوین استفاده کنیم؟

بیت کوین یک نوع جدید از پول محسوب می شود که جدیدا جدی تر به آن نگاه می شود . ولی تعداد زیادی از مردم همچنان قادر به درک آن نیستند و دلیل به کارگیری و به رسمیت پذیرفتن آن را نمی دانند . در این مقاله از مرکز درس برخی از دلایل استفاده از بیت کوین را مورد بررسی قرار خواهیم داد . 

سرعت بیت کوین

تقریبا می توان گفت انتقال بیت کوین با سرعت انجام می شود . شما راحت امکان انتقال مبالغ سنگین (مثلا ۱ میلیون دلار) را با بیت کوین در کمتر از یک ساعت دارید .

تراکنش های بیت کوین اغلب بین ۱۰ دقیقه الی ۱ ساعت صورت می پذیرند . هر چقدر که اقدام به انتخاب کارمزد بیشتری برای تراکنش کنید ، سرعت انجام تراکنش نیز بالا می رود .

قدرت ها و مقامات قادر به کنترل بیت کوین نیستند

به دلیل غیرمتمرکز بودن این ارز ، شما مالک حقیقی آن محسوب می شوید و هیچ نهادی امکان کنترل تراکنش های شما را ندارد .

دارای حریم خصوصی بالا است

در برخی مواقع ، ما قصد نداریم افراد دیگر از چیزی که خریدیم مطلع شوند . ماهیت بیت کوین مانند یک سکه ، دو رو دارد . یک روی آن یک ارز نسبتا خصوصی است و روی دیگر آن شفافیت تراکنش ها است . به لطف بلاک چین ، همه می توانند تراکنش های یک آدرس کیف پول را بررسی کنند . کاربران می دانند که این تراکنش ها از چه کیف پولی به کیف پول دیگر ارسال شده اند . از سوی دیگر ، بر خلاف حساب های بانکی مرسوم ، هیچ کس نمی داند که یک آدرس خاص بیت کوین متعلق به چه کسی است . شما برای فعالیت در شبکه بیت کوین نیاز به ثبت نام و دادن اطلاعات خصوصی ندارید . البته شاید برای استفاده از خدمات حول شبکه بیت کوین مثل صرافی‌ها ، کیف پول‌ها یا … نیاز به ثبت نام باشد اما خود شبکه بیت کوین کاملا بدون نیاز به ثبت نام است .

احتیاجی به اعتماد به دیگران نیست

در یک سیستم بانکی ، شما می بایست جهت انتقال و نگهداری پول به واسطه های متعدد اعتماد نمایید . این سازمان ها اطلاعات حساس و مهم شما را در دست دارند . به دلیل غیرمتمرکز بودن بیت کوین ، در زمان استفاده از آن احتیاجی به هیچ فردی ندارید . هنگامی که اقدام به ارسال یک تراکنش می کنید ، تراکنش از سوی کلید خصوصی خودتان که مالک آن می باشید ، امضا می گردد . ماینر یا استخراج کننده ناشناس آن را مورد تأیید قرار می دهد و سپس تراکنش کامل خواهد شد . بیت کوین فضایی را ایجاد نموده که در آن بدون اینکه به اعتماد کسی احتیاج داشته باشید امکان انجام تبادلات خود را دارید .

مالک حقیقی آن می باشید

بیت کوین از لحاظ معنای واقعی مالکیت ، منحصر به فرد است . به طور مثال پی پال را مورد بررسی قرار دهید : در صورتی که شرکت به دلایلی حساب شما را مشکل ساز بداند ، این امکان را دارد با بهانه های گوناگون به سادگی حساب کاربری و تمام مبالغ درون آن را بلوکه نماید . در بیت کوین هیچ فردی امکان مصادره پول شما را ندارد ، مگر اینکه امنیت کیف پول خودتان را رعایت نکنید .

حق توزیع پول

به دلیل پیشرفت های شگفت انگیز در فناوری چاپ ، دولت ها به شما اجازه نمی دهند که پول چاپ کنید . اما بیت کوین شما را به این کار تشویق می کند . شما این امکان را دارید که با تهیه سخت افزارهای مناسب و نصب چند نرم افزار ساده ، به استخراج کننده این ارز تبدیل شوید و از آن درآمد به دست آورید . اینکه وقتی خواب هستید ، رایانه شما برایتان پول ایجاد می کند امری وسوسه برانگیز است .